Kaip rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, naujosios rotacijos pagrindą sudarys kariai iš Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono ir Logistikos valdybos. Jie metus truksiantį budėjimą pradeda jau nuo trečiadienio.
Nuo antrojo 2014 metų pusmečio NATO greitojo reagavimo pajėgų NATO priešmininių laivų junginyje (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One (angl. SNMCMG1) budės ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos. Šiam junginiui vadovaus Lietuvos karinių jūrų pajėgų karininkas komandoras Giedrius Premeneckas.
Lietuva šiam junginiui skirs ir vadovavimo ir aprūpinimo laivą „Jotvingis” bei štabo karininkų, kurie sudarys tarptautinio junginio štabo pagrindą. Kartu sus lietuviais SNMCMG1 junginio štabe tarnaus Estijos, Latvijos ir Turkijos kariai. Numatoma, jog šios grupės sudėtyje bus Belgijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Nyderlandų ir Vokietijos priešmininės kovos laivai.
2013 metais NATO greitojo reagavimo pajėgose (angl - NRF) budėjo apie 200 karių iš Lietuvos karinių oro pajėgų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Algirdo motorizuotojo pėstintinų batalionų ir Specialiųjų operacijų pajėgų.
Budėjimo metu NATO greitojo reagavimo pajėgoms skirti padalinai budi savo dislokacijos vietoje ir prireikus į operacijos vietą būna pasirengę išvykti per nustatytą laiko tarpą.
NATO greitojo reagavimo pajėgos – aukštos parengties Aljanso pajėgos, kurias sudaro sausumos, oro, jūrų, logistikos ir specialiųjų pajėgų komponentai, galintys bet kada ir bet kur greitai išsiskleisti operacijoms vykdyti. Šios pajėgos (iki 25 tūkst. karių) geba pačios išsilaikyti ir vykdyti misijas, apimančias įvairaus spektro operacijas visame pasaulyje.
Sprendimą kurti greitojo reagavimo pajėgas NATO šalys priėmė 2002 metų lapkritį Prahoje vykusio NATO viršūnių susitikimo metu. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba. Pirmą kartą šios pajėgos buvo praktiškai panaudotos 2004 metais Atėnų olimpinių žaidynių metu saugumo situacijai užtikrinti.
2005 metų spalio mėn. Lietuva dalyvavo ir pirmoje NATO greitojo reagavimo pajėgų operacijoje, kurioje padėjo nuo stipraus žemės drebėjimo nukentėjusiam Pakistanui. Humanitarinėje operacijoje dalyvavo ir Lietuvos kariai iš Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono karių ir technikos.
Lietuva NATO greitojo reagavimo pajėgoms savo karius skiria nuo 2005 metų.