Jungtinių Amerikos Valstijų kariai Ruklos poligone jau išbandė sunkiąją karinę techniką, įskaitant pėstininkų kovos mašinas „Bradley“, šarvuotuosius transporterius „Stryker“.
„Geriausias dalykas turint tiek karių yra tas, kad galime įrengti pozicijas apšaudymams ugnimi, žvalgybos pozicijas, koordinuoti keltų apsaugą kovinėmis mašinomis ir perdislokuoti karius. Paprastai aš pats persikeliu su brigados vadais ir galime taip pat nesunkiai veikti gatvių mūšiuose“, – sako JAV Sausumos pajėgų karininkas Johnas O`Brienas.
Dvi savaites vyksiančiose pratybose „Geležinis kardas“ iš viso dalyvaus 2,5 tūkst. karių, daugiausiai lietuvių – apie 1900
Dvi savaites vyksiančiose pratybose „Geležinis kardas“ iš viso dalyvaus 2,5 tūkst. karių, daugiausiai lietuvių – apie 1900.
Atvyko ir vienas žvalgų būrys iš Liuksemburgo.
„Sistema yra tokia, kad kai vyksta NATO pratybos įtikinėti reikia mažai. Jų politinė vadovybė, kariškai seka situaciją, ir pasirenka, kur reikia dalyvauti“, – sako gen. mjr. Almantas Leika, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas.
„Čia buvo mūsų nacionalinės pratybos, jos nebuvo planuotos pernai ir sąjungininkai neplanavo jose dalyvauti. Bet jie atsiliepė į mūsų kreipimąsi, kad mums svarbu mūsų matomumas, jų parama ir atgrasymo priemonės. Aštuonios šalys yra įspūdingas skaičius“, – sako Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. Jonas Vytautas Žukas.
Lietuvos sausumos pajėgos organizuodamos tokio masto pratybas susidūrė su netikėta kliūtimi. Tokio skaičiaus karių ir technikos negali priimti nė vienas Lietuvoje esantis poligonas. Todėl pratybos vienu metu vyks pagrindiniuose Lietuvos kariuomenės poligonuose – Gaižiūnų ir Generolo Silvestro Žukausko Pabradėje.
„To, ką mes norime pasiekti, vienam poligone su šitiek pajėgų, su tiek karių tikrai nepadarytume“, – sako A. Leika.
Kai kurių šalių, tarp jų 140 Vengrijos karių kuopa, ir po pratybų liks Lietuvoje iki metų pabaigos. Jie kartu su Lietuvos ir JAV pajėgomis sudarys bataliono dydžio vienetą. Taip bus stiprinamos NATO sutartos atgrasymo priemonės Baltijos regione.