Taip apie 6 tūkst. karių iš 16 valstybių JAV Sausumos pajėgų Europoje Jungtiniame tarptautiniame rengimo centre treniruojasi vykdyti plataus spektro karines operacijas.
Pirmadienį Lietuvos ir sąjungininkų karių veiksmus stebėjo NATO sąjungininkų Sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Frederickas Benas Hodgesas , Čekijos kariuomenės vadas generolas Petras Pavelas , Slovėnijos kariuomenės štabo viršininkas brigados generolas Davidas Humaras ir kitų pratybose dalyvaujančių šalių aukšto rango kariuomenių atstovai. Vizito metu jie stebėjo brigados „Geležinis Vilkas“ štabo ir padalinių veiksmus, domėjosi pratybų eiga.
Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kuopa pratybose dalyvauja JAV kavalerijos bataliono sudėtyje.
Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabas vadovauja specialiai pratyboms iš JAV, Čekijos ir Slovėnijos batalionų suformuotai tarptautinei brigadai, kuri treniruojasi vykdyti puolimo, gynybos ir stabilizavimo operacijas. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kuopa pratybose dalyvauja JAV kavalerijos bataliono sudėtyje, o vienas būrys iš to paties bataliono imituoja priešiškų pajėgų veiksmus. Viso pratybose dalyvauja per 250 karių iš Lietuvos.
Tarptautinės pratybos „Kardų susikirtimas 2014“ Vokietijoje susideda iš dviejų pagrindinių etapų. Pirmojo etapo metu, rugpjūčio 24-30 dienomis, buvo planuojamos karinės operacijos, vyko atskirų taktinių užduočių treniruotės bei pasirengimas mūšiui. Aktyviojo etapo metu, vykstančio iki rugsėjo 10 dienos, brigados „Geležinis Vilkas“ štabas vykdo nepertraukiamą batalionų valdymą realioje vietovėje, realiu laiku ir su realiais padaliniais ant žemės, 24 val. per parą režimu.
JAV Sausumos pajėgų Europoje Jungtinio tarptautinio rengimo centro rengiamose kasmetinėse tarptautinėse pratybose „Kardų susikirtimas 2014“ Vokietijoje, vyksta brigados lygmens štabų mokymai ir lauko taktikos pratybos. Pratybomis siekiama treniruoti NATO jungtinių karinių vienetų sąveiką, veiksmų suderinamumą bei pasirengimą vykdyti gynybines, puolamąsias ir stabilizavimo operacijas. Pratybose dalyvauja apie 6 tūkst. karių iš šešiolikos valstybių: Bosnijos ir Hercegovinos, Bulgarijos, Čekijos respublikos, Didžiosios Britanijos, Estijos, Italijos, JAV, Kanados, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Rumunijos, Serbijos, Slovėnijos ir Švedijos.