Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Rūdninkų poligone surengtos taktinės pratybos

Rūdninkų poligone surengtos Lietuvos kariuomenės oro pajėgų ir Viešojo saugumo tarnybos taktinės pratybos. Buvo tikrinama kaip tarnyba kilus nenumatytiems konfliktams ar pavojui Lietuvos saugumui geba kartu su kariuomene greitai reaguoti ir neutralizuoti ginkluotas grupuotes.
Tarptautinėms pratyboms Lietuvoje atgabenta Vokietijos karinė technika.
Tarptautinėms pratyboms Lietuvoje atgabenta Vokietijos karinė technika. / Vytauto Vinicko nuotr.

Nekonvencinio ir hibridinio karo grėsmėms atremti Lietuva kuria greitojo reagavimo pajėgas, kurios per porą valandų reaguotų į bet kokią grėsmę dar nepaskelbus karo ar nepaprastosios padėties.

Jeigu vyksta konfliktas Lietuvos viduje, tai savaime aišku pirmoje eilėje reaguoja VRM pajėgos – tame tarpe mes. Jei išorinis konfliktas, tada įsijungia Lietuvos kariuomenė ir tada mes pereinam į jų sudėtinę dalį, kaip gynybinių pajėgų strateginė dalis“, – aiškino J.Zautra.

Viešojo saugumo tarnybos pajėgos turi užimti tam tikrą teritoriją, blokuoti ją ir pasiruošti kovai su ginkluota grupuote. Desantininkai, veikdami kartu su Lietuvos kariuomenės oro pajėgomis, dviem grupėmis leidžiasi iš kilometro aukščio. Tai Viešojo saugumo tarnybos pratybos, kurių pagrindinis tikslas kuo skubiau pristatyti specialiąją kuopą į priešo puolamą teritoriją.

„Tam naudojamos trijų rūšių mūsų specialiosios pajėgos, tai pirmiausia aviacija, kartu su desantininkais – jie nuskrenda į nustatytą objektą, kur yra surasti tie žmonės, kurie gali padaryt kažkokių nemalonumų mūsų valstybei, yra skubiai į tą vietą nugabenami, per 5 minutes yra pasodinami į lėktuvą, yra pasiruošę“, – sakė vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas.

„Mes laike dviejų valandų turim atvykti į tą vietą, kur vyksta koks nors incidentas, ar vykdoma kokia nors ypatinga situacija. Jeigu vyksta konfliktas Lietuvos viduje, tai savaime aišku pirmoje eilėje reaguoja VRM pajėgos – tame tarpe mes. Jei išorinis konfliktas, tada įsijungia Lietuvos kariuomenė ir tada mes pereinam į jų sudėtinę dalį, kaip gynybinių pajėgų strateginė dalis“, – aiškino Viešojo saugumo tarnybos vado pavaduotojas pulkininkas Jonas Zautra.

Pasitelkiant sraigtasparnį, visiškai užblokuota teritorija ir sustabdytas ieškomos priešų grupuotės judėjimas. Pasak Viešojo saugumo tarnybos vadovų, situacija, kuriai esant tarnyba turi nedelsdama reaguoti, gali būti ir išorinis konfliktas, ir intervencija į Lietuvą. Šiuo metu tarnyboje yra per tūkstantį karių, iš viso dvi kuopos Vilniuje ir Kaune, svarstoma jas kurti ir kituose didžiuosiuose miestuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos