„Suintensyvėjo nebent medžioklinių ginklų pardavimas. Tačiau taip nutinka kiekvieną pavasarį. Ginklų perkamumas daugiausia priklauso nuo medžioklės terminų, atlyginimų mokėjimo laiko, net šildymo sezono pabaigos“, – 15min.lt sakė parduotuvės „Vilniaus ginklai“ Vilniaus filialo pardavėjas Darius.
Jam antrino ginklų parduotuvės „Oksalis“ Kaune pardavėjas Darius: „Ne, prekyba ginklais nesuintensyvėjo. Kol kas daugiausia perka medžiotojai, taip pat yra perkami ginklai savigynai – nuo plėšikų, nuo chuliganų“.
Pasak to paties ginklų parduotuvių tinklo „Oksalis“ pardavėjo Klaipėdoje Mariaus, suaktyvėjo ginklų pramogai pirkėjai.
„Ginklus šiuo metu perka medžiotojai, taip pat populiarūs pneumatiniai ginklai. Nusiperka žmonės gamtoje pašaudyti, pasitreniruoti. Bet taip nutinka kasmet atšilus orams“, – tikino pardavėjas.
Lietuvos ginklų fondo direktoriaus Gintauto Mišeikio teigimu, dėl Rusijos grėsmės lietuviai nepuolė ginkluotis.
Lietuvos ginklų fondo direktoriaus Gintauto Mišeikio teigimu, kol kas neali sakyti, kad tauta ginkluotųsi:
„Ginklavimasis nepadidėjo, bet ir nesumažėjo. Tik, žinoma, krizė padarė korekcijų. Žmonės perka daug pigesnius, dažnai sovietinius ginklus. Jų kaina siekia iki 500 litų. Pavyzdžiui, „Makarov“ pistoletas – atgyvenęs, tačiau jo geras kainos ir kokybės santykio variantas. Bet kuriuo atveju, jei tauta ginkluotųsi, pirktų ilgašaudžius ginklus, o kol kas dažniausiai perkami ginklai savigynai, šaudyti iš maždaug dešimties metrų atstumo“, – 15min.lt pasakojo G.Mišeikis.