Š.J. Dėl vandens daugiau ar mažiau aišku, todėl noriu pereiti prie kitų išteklių. Maistas. Kiek ir kokio maisto reikia turėti?
A.D. Pirmiausiai reikia galvoti apie maistą, kurio parengimui reiktų kuo mažiau energijos.
Daugeliu atvejų tai bus įvairiausi konservai. Nuo vaisių, daržovių, kruopų iki mėsos. Pasirinkimas tikrai didelis. Patartina ieškoti vienoje pakuotėje esančių skirtingų, bet suderintų maisto produktų. Pavyzdžiui, mėsa su grikiais. Papildomai nieko ruošti nereikėtų, o gautume ne vien tik mėsą, bet įvairesnį maistą.
Š.J. Kaip visuomet, aš noriu išskirstyti struktūriškai. Padalinsiu maisto produktus į kelias grupes: mėsa, kruopos, vaisiai ir daržovės. Mėsą aptarėme – geriausiai saugoti konservuotą. Vienam žmogui paprastai užtenka vienos įprasto dydžio konservų dėžutės. Tik reikia turėti omenyje, kad riebesniam maistui suvirškinti reikia daugiau vandens.
A.D. Labai svarbu maisto įvairovė. Kuomet tenka praleisti daug laiko izoliuotoje aplinkoje labai svarbu, kad maistas būtų kuo įvairesnis. Tai padeda palaikyti moralę.
Š.J. Kaip geriau saugoti kruopas? Sausas ar konservuotas?
A.D. Šiuo klausimu nėra vieno atsakymo. Sausas patogiau, didesnis produktų pasirinkimas, tačiau saugojimui reikia sąlygų. Konservuotas pupeles valgomas išlaikyti lengviau ilgesnį laiką nei sausas. Be to, sausos kruopos patrauklios parazitams.
Gerai turėti miltų, nes juos sumaišius su vandeniu, druska ar cukrumi jau galima išsikepti blynų, paplotėlių ar duonos.
Makaronus tinkamus maistui išlaikyti ilgą laiką paprasčiausia.
Labai svarbu saldėsiai. Jie pakelia nuotaiką ir turi labai daug kalorijų. Gerai turėti šokolado ir riešutų. Ypač lazdyno riešutų, nes jie yra mūsų klimato juostos augalas ir geriausiai tinka mūsų organizmams. Tik reikia turėti omenyje, kad būna riešutams alergiškų žmonių.
Irisai yra gerai, nes kramtomi lėtai ir po truputį išskiria angliavandenius, kuriuos organizmas gerai įsisavina.
Cukrus. Geriau gabalinis. Patogiau saugot, transportuot, be to, galima čiulpti, kuomet baigiasi saldainiai.
Druskos taip pat reikia turėti. Ne tik dėl maisto paskaninimo, bet ir dėl mineralų balanso organizme.