Kažkoks generolas yra pasakęs, kad yra du būtiniausi kareivio išgyvenimo atributai – palapinsiaustė ir ginklas. Palapinsiaustė yra pakankamai pigus ir universalus dalykas.
Turint tokį komplektą jau galima palyginti komfortiškai gyventi. Tik labai svarbu, kad drabužiai būtų funkcionalūs – turėtų užtrauktukus pažastyse, reguliuojamus rankogalius, kapišoną, daug kišenių ir pan. Jei tai yra striukė, pageidautina, kad ji būtų prailginta – žemiau klubų. Su tokia striuke galima užsiklot miegui.
Š.J. Kažkoks generolas yra pasakęs, kad yra du būtiniausi kareivio išgyvenimo atributai – palapinsiaustė ir ginklas. Palapinsiaustė yra pakankamai pigus ir universalus dalykas. Tinka tiek aprangai, tiek nakvynei.
A.D. Palapinsiaustė yra labai pravartus dalykas, kurį patartina turėti kuprinėje. Dažnai karinių konfliktų metu tenka slėptis grupinėse, dideliam skaičiui žmonių pritaikytose slėptuvėse. Palapinsiaustės pagalba galima susikurti šiek tiek privatumo ar didelėje erdvėje sumažinti šildomą plotą. Tai naudinga ir kitais atvejais, pvz., patekus į apleistą pastatą ar nakvojant lauke. Apsigaubus, įsisupus į tokį apvalkalą tikrai bus jaukiau.
Š.J. Dar neaptarėme, kaip apsaugoti kojas. Kojinės ir avalynė.
A.D. Kojos uždaros, ten daugiausiai prakaituoja. Kaupiasi bakterijos, atsiranda kvapai ir tai sukelia diskomfortą. Todėl patartina turėti keletą kojinių porų pamainai. Juo labiau, kad dabar yra tikrai geras pasirinkimas įsigyti tikrai kokybiškus produktus. Labai svarbu turėti kojinių ne tik nešiojimui, bet ir vieną porą miegojimui. Patartina – šiltas, vilnones.
Š.J. Labai svarbu kokybiški ir patogūs batai. Net kasdien nešiojami ir, atrodytų, patogūs batai ilgesnėje kelionėje gali pritrinti nuospaudų. Rekomenduočiau rinktis turistinius batus. Dauguma jų yra pritaikyti ilgiems pėsčiųjų žygiams, atsparūs drėgmei ir išgarinantys prakaitą. Tiesa, jie nėra pigūs. Nerekomenduočiau rinktis militarinio stiliaus batų, vadinamų kerzų. Jie tvirti, atsparūs, tačiau sunkūs ir nepatogūs. Koja greitai pavargs. Taip pat nenaudokite naujų batų. Geriau šiek tiek panešioti.
Nerekomenduočiau rinktis militarinio stiliaus batų, vadinamų kerzų. Jie tvirti, atsparūs, tačiau sunkūs ir nepatogūs. Koja greitai pavargs.
Sudarėme nemažą sarašą daiktų. Nusipirkti viską reikės nemažai pinigų.
A.D. Taip. Daugeliui žmonių, ypač nekeliaujančių, tiek investuoti gali atrodyti neracionalu.
Tokiu atveju siūlyčiau bet kokius tvirto audinio drabužius. Naudokite treningus, darbines kelnes, kombinezonus antram sluoksniui. Jie turi numatytą atsparumą drėgmei, plyšimui.
Š.J. Darbinės kelnės dažniausiai būna tvirto, brezentinio audinio, atsparios trinčiai, kai kurios – drėgmei ar net cheminiam poveikiui. Tai tikrai nebrangi ir pakankamai pritaikoma alternatyva brangiam turistiniam inventoriui.
A.D. Dažnai darbo striukė turi išsegamą šiltą įdėklą ir vandeniui nepralaidų išorinį sluoksnį.
Š.J. Nepamirškime galvos apdangalų, juk per viršugalvį atiduodama apie 80 proc. kūno šilumos.
A.D. Galvos apdangalą visada pravartu turėti, net ir vasaros laiku. Naktys gali būti vėsios. Net ir vėsioje patalpoje reikės mažiau drabužių, jei turėsime bent kokį galvos apdangalą. Ypatingai vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms.
Pirštinės taip pat labai svarbu. Pirštai yra mūsų pagrindinis įrankis, todėl labai svarbu juos apsaugoti tiek nuo šalčio, tiek ir nuo pažeidimų. Net paprastos sodo-daržo pirštinės gali labai praversti.
Š.J. Aprangą aptarėme, dabar pakalbėkime apie maksimaliai komfortiško miego aplinkybes.
A.D. Pagrindinis kokybišką miegą užtikrinantis veiksnys – kokybiškas miegmaišis. Jei tik leidžia finansai, patartina turėti kelis, skirtus skirtingoms temperatūroms. Jei ne, tuomet bent vieną, skirtą žemai temperatūrai. Tiesa, tokie miegmaišiai brangūs.
Š.J. Brangūs ir užima daug vietos. Jei finansinės galimybės neleidžia, rekomenduotina turėti kelis pigius miegmaišius. Juos galima sudėti sluoksniais vieną į kitą, ar panaudoti kaip užklotą.
Pagrindinis kokybišką miegą užtikrinantis veiksnys – kokybiškas miegmaišis. Jei tik leidžia finansai, patartina turėti kelis, skirtus skirtingoms temperatūroms.
A.D. Taip. Sluoksniuotumo principas, kaip ir kalbant apie drabužius.
Yra dar viena nedidelė gudrybė, kaip naktį nesušalti: ant miegmaišio apvilkti šiukšlių maišą. Nors ir plonas sluoksnis, tačiau sudaro šiltnamio efektą. Tačiau reikia elgtis atsargiai, nes per maišą nepasišalina kūno drėgmė, pradeda rinkti kondensatas ir gali sušlapti miegmaišis bei drabužiai.