Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Vilniuje aptarta, kaip ruošti karininkus ateities karo konfliktams

Europos Sąjungos karo akademijų vadovai Vilniuje sprendė karininkų rengimo klausimus.
Karo akademijų viršininkų seminaro akimirka
Karo akademijų viršininkų seminaro akimirka / Kęstučio Dijoko nuotr.

Spalio 16–18 dienomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko Europos Sąjungos karo akademijų viršininkų seminaras (European Military Academy Commandants Seminar, EMACS). Tai renginys, kurį organizuoja tais metais II pusmetį ES Tarybai pirmininkaujančios šalies karo akademija. Šiemet Europos karo akademijų vadovai susirinko Lietuvoje aptarti aktualių karininkų rengimo klausimų, pasidalinti patirtimi ir ieškoti iškylančių problemų sprendimų.

Į Lietuvos karo akademiją atvyko 17 ES šalių karo akademijų atstovai. Per visą EMACS istoriją šių metų renginys sulaukė didžiausio susidomėjimo, nes susitikimo tema – karininkų rengimas ateities konfliktams – šiuo metu labai aktuali. Pranešimus seminare skaitė Lietuvos ir užsienio specialistai, analizuodami praeities konfliktus ir modeliuodami, kokie jie galėtų būti ateityje, aptarė, kaip kinta karininkų rengimas ir jam keliami reikalavimai.

Buvo skaitomi pranešimai apie ateities karus, karo technologijų panaudojimą juose, karininkų rengimą ir mokymą keičiantis socialinei aplinkai.

Pasak specialistų, dėmesį reikia skirti ateities konfliktams, nes siekiant laimėti kovas neužtenka remtis tik istorija ir analizuoti paskutinius, neseniai įvykusius konfliktus. Karo akademijos, kurios atsakingos už karininkų rengimą, turi kalbėti apie tendencijas ir faktus, kurie gali turėti įtakos ateities konfliktams.

Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Eugenijus Vosylius atkreipė dėmesį, kad karo akademijos visų pirma turi parengti karininkus ne dabartiniam pasauliui, bet ateičiai – tai aplinkai, kurioje jie gyvens, dirbs ir tarnaus baigę studijas.

„Mes renkame informaciją ir analizuojame ją tam, kad pritaikytume akademines studijas ar karines programas vieninteliam tikslui – paruošti karininkus ateities konfliktams, – sakė plk. E.Vosylius. – Kalbėdami apie ateities konfliktus suprantame, kad jų valdymas ar atsakas į krizes pareikalaus iš kariuomenės visapusiškesnio požiūrio į naujus iššūkius, ateityje karininkams tikrai reikės daugiau naujų žinių.“

Seminare buvo skaitomi pranešimai apie ateities karus, karo technologijų panaudojimą juose, karininkų rengimą ir mokymą keičiantis socialinei aplinkai. Dalyviai turėjo galimybę išgirsti kitų dalyvaujančių šalių – Austrijos ir Kroatijos – požiūrį, kuria kryptimi – specializacijos ar universalumo – reikėtų eiti, rengiant karininkus ateities konfliktams. Danijos Karališkojo gynybos koledžo  atstovas pristatė Danijos kariuomenėje pradėtą vykdyti karininkų rengimo reformą.

Dalyviai, išklausę pranešimus, diskutavo ir ieškojo atsakymų į pranešėjų iškeltus klausimus, patys siūlė karininkų rengimo modelius.

Europos Sąjungos karo akademijų viršininkų seminaro pabaigoje dalyviai kartu aptarė darbo rezultatus ir priėmė bendrus sprendimus, kaip būtų galima efektyviai rengti karininkus ateities konfliktams, pasakojama Krašto apsaugos ministerijos Viešųjų ryšių departamento atstovų penktadienį išplatintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos