Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vilniuje oficialiai atidaromas NATO energetinio saugumo kompetencijos centras

Penktadienį Vilniuje bus oficialiai atidarytas NATO energetinio saugumo kompetencijos centras. Jį atidarys šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė ir NATO generalinis sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas.
Energetinio saugumo centras
Energetinio saugumo centras / Alfredo Pliadžio nuotr.

Ceremonijoje taip pat dalyvaus krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius, kiti ministerijos ir kariuomenės atstovai, svečiai.

NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras įsikūręs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos teritorijoje. Jam vadovauja Lietuvos deleguotas pulkininkas Romualdas Petkevičius, informuoja KAM.

NATO energetinio saugumo kompetencijos centro ženklas
NATO energetinio saugumo kompetencijos centro ženklas

Centro veiklą koordinuoja valdymo komitetas, centre veikia trys skyriai, kuriuose jau dirba i ekspertai iš Estijos, Italijos, Latvijos, Lietuvos, Prancūzijos ir Turkijos. Tikimasi, kad prie centro vykdomos veiklos prisijungs ir kitos NATO šalys.

NATO energetinio saugumo centras buvo įkurtas 2012 m. liepą šalims steigėjoms NATO Transformacijos vadavietėje Norfolke (JAV) pasirašius steigimo dokumentus. Spalį, atlikus akreditacijos procedūras, Šiaurės Atlanto Taryba centrui suteikė tarptautinės karinės organizacijos statusą.

Centro uždaviniai – analizuoti karinio energetinio efektyvumo ir saugumo ir kritinės energetikos infrastruktūros apsaugos aspektus, teikti rekomendacijas ir siūlymus dėl operacinio energetinio saugumo, alternatyvių energijos šaltinių pritaikymo karyboje ir gamtai draugiškų ir efektyvių karinių pajėgumų plėtros, įsitraukti į mokymus ir pratybas.

Lietuva taip pat siekia, kad karinio energetinio saugumo klausimai būtų įtraukti į ES šalių gynybos planuotojų darbotvarkę. Vienas iš šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos prioritetų saugumo ir gynybos srityje – siekti, kad energetinio saugumo karinis matmuo taptų ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos dalimi ir ES šalių bendradarbiavimas karinio energetinio saugumo srityje būtų stiprinamas.

Kartu Lietuva remia glaudesnį ES ir NATO bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje. Lietuvos požiūriu, NATO Energetinio saugumo kompetencijos centras gali tapti viena iš NATO ir ES bendradarbiavimo energetinio saugumo srityje platformų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų