Karinės technikos pavadinimai – nuo mangustų iki leopardų
Į pratybas Lietuvoje vokiečiai atsigabeno keturias skirtingas technines priemones. Pirmoji – šarvuotas transporteris „Fuchs“, kas vokiškai reiškia lapę. Šarvuoti žvalgybos visureigiai „Fennek“ taip pat yra lapės, tik kiek kitokios. Fenekai – tai dykumų lapės, turinčios dideles ausis ir puikiai prisitaikiusios prie aplinkos.
„„Fennek“ išvertus reiškia dykumų lapę – feneką. Šis pavadinimas žvalgybiniam visureigiui duotas ne atsitiktinai. Fenekai yra labai greiti, tylūs ir nepastebimi grobuonys, galintys judėti nepastebėti. O mūsų žvalgybinis visureigis būtent ir yra it fenekas – tylus, sunkiai pastebimas ir labai pavojingas“, – teigė Vokietijos kariuomenės kapitonas Julianas Schmittas.
Dar vienas į pratybas atgabentas automobilis – visureigis Mercedes Benz „Wolf“, reiškiantis vilką. Paskutinioji – karo inžinierių naudojama inžinerinė transporto priemonė su vikšrais „Dachs“, arba kitaip tariant – barsukas
Pačioje Vokietijos kariuomenėje gausu karinės technikos, pavadintos plėšriųjų gyvūnų pavadinimais. Vienas žinomiausių – tankas „Leopard“. Dar vienas didžiųjų plėšrūnų atstovas Vokietijos kariuomenėje – „KMW Grizzly“, arba pavojingiausias lokys grizlis, kuris, kaip karinė transporto priemonė, yra atsparus minoms ir improvizuotiems sprogstamiesiems užtaisams.
Tai – pavojingiausia ir galingiausia Vokietijos gaminama vikšrinė technika. Žinoma, kovos mašinos turi ir mažesnių gyvūnų pavadinimų turinčių automobilių. Vienas jų – pėstininkų transportavimo automobilis „Dingo 1“ – sulaukėję šunys dingai. Dar vienas šarvuotas visureigis Vokietijos kariuomenėje yra „Enok“, lietuviškai reiškiantis usūrinį šunį. Taip pat galima įvardinti ir šarvuotą transporterį „GTK Boxer“, tai – bokserių veislės šuo.
Prie jų galima priskirti ir mažesnių gyvūnėlių pavadinimais pavadintos karinės technikos. Vienas pavyzdžių – „Mungo“, arba mangustus – minoms ir improvizuotiems sprogmenims atsparius visureigius. Į šią kompaniją įstoją ir „Wiesel ½“, arba žebenkštis – šarvuota kovos mašina. Mažųjų plėšrūnų vardas priskirtas ir lengvai šarvuotam aprūpinimo visureigiui „AGF Serval“, kuris reikštų plėšrų katinų šeimos atstovą – servalą.
Pavadinimų kilmė – nuo II Pasaulinio karo
Pirmieji plėšriųjų gyvūnų pavadinimais pavadinti buvo vokiečių tankai „Tiger“ – vieni pavojingiausių gamtos plėšrūnų tigrai ir patys didžiausi II Pasaulinio karo tankai, sąjungininkų šarvuotąją techniką tiesiog šlavę nuo žemės.
Dar vienas supersunkusis tankas „Maus“, arba pelė. Ši šarvuota kovos mašina buvo gaminama nuo 1944 metų, o tokį pavadinimą gavo siekiant suklaidinti priešus. Tuo metu sąjungininkai jau perprato Vokietijos taktiką šarvuotas kovos mašinas vadinti plėšrūnų vardais, todėl vokiečiai nusprendė suklaidinti priešininkus ir savo vieną pavojingiausią tanką pavadino pele.