R.Ušackas nusprendė tarnybą atlikti savanoriškai ir nelaukti, kol bus pašauktas, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.
„Aš myliu Lietuvą. Man bus garbė ir pareiga tarnauti Tėvynei, ginti ją, savo artimuosius ir jos piliečius. Gimiau nepriklausomoje Lietuvoje, todėl negaliu ir nenoriu pagalvoti, kaip atrodytų okupuota Lietuva. Todėl noriu būti pasiruošęs grįžti, iš kur bebūčiau, ir ją ginti“, – sako mokslus Jungtinėse Amerikos Valstijose, Jungtinėje Karalystėje ir Lietuvoje baigęs jaunuolis.
Nuo 2014 rugsėjo R.Ušackas gyvena Maskvoje ir mokosi rusų kalbą Maskvos valstybiniame M.Lomonosovo universitete, nes, pasak vaikino, jis mano, kad ši kalba liks svarbi.
Svarbiausia – būti tvirtam ir ryžtingam
Politiko sūnus įsitikinęs, kad tarnaudamas Lietuvos kariuomenėje jis patirs daug fizinių ir psichologinių iššūkių, kuriuos kartu su kitais savanoriais ir šauktiniais drauge ir priims.
„Tikiuosi, kad būsime vieningi ir stiprūs kaip kumštis. Ko ir reikia Lietuvai. O tai mus sustiprins fiziškai, psichologiškai ir paruoš mus ginti Tėvynės laisvę. Visa tai pravers ir ateityje”, – sako vilnietis. Jo manymu, svarbiausia, kad karys būtų tvirtas, ryžtingas ir drąsus Lietuvos valstybės patriotas.
Taip pat skaitykite: Krašto apsaugos ministerija siūlo visuomenės atstovams stebėti šauktinių sąrašo sudarymą
Seneliai dėl anūko – ramūs
R.Ušackas sakė, kad jis ir tikėjosi natūralios reakcijos iš artimųjų, kai jiems pranešė apie savo sprendimą eiti savanoriu į nuolatinę privalomąją karo tarnybą.
„Tėtis didžiuojasi, mama truputį jaudinasi, sesė jaudinasi ir didžiuojasi, o seneliai priėmė žinią ramiausiai iš visų artimųjų“, – sako būsimasis karys.
Vaikinas įsitikinęs, kad tokiu jo sprendimu neturėtų stebėti ir jo bičiuliai.
„Su draugais apie dalyvavimą baziniuose kariniuose mokymuose šnekėjau dar nuo praeitų metų pabaigos. Jie supranta, kodėl aš išreiškiau savo norą atlikti tarnybą. Dauguma tai priima pozityviai ir didžiuojasi, kad priėmiau tokį sprendimą,“ – sako R.Ušackas.
Jis ragina ir savo draugus, ir visus kitus jaunus žmones būti savanoriais ir nelaukti, kol bus pašaukti.
„Jeigu svarstai – tai nelauk ir tapk!“ – neabejoja savo sprendimu R.Ušackas.
Sunkumų nebijo
Savo noru privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti norą pareiškęs jaunuolis nesitiki, kad kariuomenėje bus lengva.
„Turėtų būti sunku. Keliesi penktą valandą, mankšta, pratybos, karinės paskaitos/pamokos. Įsivaizduoju, pradžioje bus daug morališkai ir fiziškai sunkių pratybų, kurias kariai, tik būdami vieningi komandoje, bus pajėgūs atlikti“, – sako R.Ušackas.
Devynių mėnesių tarnybą Raimundas tikisi baigti sustiprėjęs fiziškai ir psichologiškai, daugiau sužinoti apie savo galimybių ribas, įgyti naujų įgūdžių ir žinių.
Vaikinas mano, kad dabartinė Lietuvos kariuomenė, kurioje tarnaus, skiriasi nuo tos, kurioje teko tarnauti jo bendraamžių tėvams. Pasak jo, didžiausias skirtumas yra tai, kad Lietuvos kariai gins savo Tėvynę, o ne šalį, kuri okupavo Lietuvą.
Devynių mėnesių tarnybą savanoris tikisi baigti sustiprėjęs fiziškai ir psichologiškai, daugiau sužinoti apie savo galimybių ribas, įgyti naujų įgūdžių ir žinių.
„Svarbiausia, būsiu pasiruošęs grįžti ir ginti Tėvynę, iš kur bebūčiau tuo metu pasaulyje,” – įsitikinęs R.Ušackas.