Va tada ir prasidėjo įvairiausių nuomonės formuotojų pasipiktinimai, kokie čia įstatymai, kas čia per nesąmonė, kas darosi, kur eina mūsų valstybė, ar už tokią Lietuvą kovojome.
Čia būtų kažkas panašaus, jei tave sustabdo su 0,62 promilės už vairo, o tu vietoje to, kad pripažintum padaręs nusižengimą, pradedi socialiniuose tinkluose guostis, kad ta 0,4 promilės riba yra nesąmonė, nes pasaulyje yra ne viena valstybė, kur ši riba yra 0,8. Be to, kiti ir blaivūs nevairuoja taip gerai, kaip tu pats net ir įpiešęs važiuoji.
Ir čia būtų galima viešoje erdvėje piktintis iki apsiputojimo, net ir sulaukiant palaikymo, kurio savo situacijoje sulaukė Ž.Diawara. Visgi yra vienas „bet“. Tiesiog yra būtent toks įstatymas ir jo privaloma laikytis. „Dura lex, sed lex“. Įkliuvai įkalęs prie vairo, nešoki komentuoti įstatymo, o sukandi dantis, prisiimi visą kaltę ir sutinki su skirta bausme. Taškas.
Tas pats ir su tuo mažu kiekiu narkotinių medžiagų. Nors visuomenėje vyksta aktyvios diskusijos dėl šios veikos dekriminalizavimo, o Seime pradėjo skintis kelią įstatymo projektas, kol kas dabartinio įstatymo niekas neatšaukė, jis galioja. Dar nelabai aišku, ar šios kadencijos Seimas apskritai priims tą „laisviečių“ stumiamą projektą.
Gediminas Jaunius, vienas iš Laisvės partijos kūrėjų, net iškėlė idėją, jei jau nėra šansų šio įstatymo priimti, Laisvės partijai reikia susirinkti žaislus ir trauktis iš koalicijos smėlio dėžės. Rimtas pasiūlymas iš rimto žmogaus „su trimis aukštaisiais“ – manau, kad partijos vadovybė būtinai į tai atsižvelgs.