Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Dr. Austėja Landsbergienė: Kaip sumažinti šventinį stresą?

Šventės yra smagus ir džiaugsmingas metas, tačiau dažnai pokyčiai rutinoje bei įsitempę tėvai, o dar ir atsiskaitymai mokykloje prieš pat šventes (paaugliai dažnai tuo skundžiasi) tikrai ne mažina, o didina patiriamą stresą.
Dr. Austėja Landsbergienė
Dr. Austėja Landsbergienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Šventiniu laikotarpiu vaikų dienotvarkė išsibalansuoja, jie nebūtinai valgo tai, ką valgo įprastai, neina miegoti įprastai, o ir aplinka nėra tokia, kokia būna įprastai. Tad normalu, kad vaikai – kaip ir suaugę – jaučia daugiau nerimo bei streso. Nenuostabu, kad būna ir taip, jog džiaugsmingiausios metų šventės tampa ir didžiausio metų streso metu.

Kaip pamatyti, ar vaikas išgyvena šventinį stresą?

Jeigu vaikas lengvai susierzina, jeigu nebenori eiti į renginius, net į mokyklą ar darželį ir prastėja jo elgesys bei didėja mieguistumas – labai gali būti, kad vaikas pavargo ir jam reikėtų atsipūsti. Net yra pastebėta, kad būtent prieš šventes vaikai yra irzlesni, jiems dažniau – dėl nepaaiškinamų priežasčių – skauda pilvą, galvą, „bloga“ ir pan. Tad jeigu pastebėjote suirzimą, nenorą pasilikti darželyje arba ypač prastą nuotaiką keliaujant į mokyklą, norą tiesiog būti namuose arba padidėjusią baimę dėl to, kad gali užsikrėsti ir susirgti jis pats arba jo artimieji, gali būti, kad vaikas nebesuvaldo savo nerimo ir jam reikėtų padėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos