2022 08 06

Giedrius Petkevičius: Ar Lietuva „kvislingų“ rojus?

1992-aisiais, ruošdamasis abitūros egzaminams, girdėjau kalbas apie tai, kad reikia reformuoti valstybės švietimą išvalant jį nuo sovietmečio rudimentų, skatinti kūrybingą mokinių mąstymą neruošiant sistemos sraigtelių, o atvirkščiai – išleisti į pasaulį analitiškai galvojantį pilietį.
Biurokratija
Biurokratija / J. Andriejauskaitės / 15min nuotr.

Lygiai po 10-ies metų, kremtant mokslus tuometiniame Lietuvos Teisės Universitete Viešojo administravimo programoje, dėstytojai sakė, kad jų tikslas, paruošti magistrantus jog šie įgyvendintų būtinas viešojo sektoriaus reformas, pastarasis efektyvumu prilygtų privačiam verslui, visur vyrautų „vieno langelio principas“, o biurokratiniai smagračiai reikštų ne naujų tvarkų, reglamentų ir suvaržymų kūrimą bei nesibaigiantį tarpinstitucinį derinimą, o teisinės valstybės, patogumo žmogui ir operatyvumo triumfą.

Žvelgiant į garsiai nuskambėjusius matematikos egzamino rezultatus ar tiesiog eilinio šalies piliečio galimybes užsiregistruoti gydytojo konsultacijai, panašu, kad „reformos vis dar vyksta“.

„Savi marškiniai arčiau kūno“, tad pateiksiu kelių dienų asmeninį pavyzdį kaip viešojo sektoriaus (šiuo atveju savivaldos ir valstybinio lygmens įstaigos) įstaigos sureagavo į mano iniciatyvą.

Viešėdamas pajūryje, Palangos savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojams jų įstaigoje pasiūliau surengti vienos iš savo karo istorijos knygų pristatymą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų