Kodėl gerbiamas Arūnas papuolė į politikų ir karo vadų apsuptį? Ko gero, dėl to, kad jis juos kritikuoja. Paskutiniu metu šios publikacijos autoriaus nuomone, Arūno kritika tapo nekonstruktyvi ir net žalinga.
Diktatūros ir autoritariniai režimai karo atveju gali turėti savų privalumų – beveik neribotas karinio biudžeto didinimas manipuliuojant oficialiais skaičiais, sukuriant legitimumo iliuziją, organizuojant reikiamų teisės aktų leidybą ir jų tvirtinimą žaisliniame parlamente. Pagaliau, propagandos mašina, manipuliuojanti visuomenės protais – visa tai mes matome Rusijoje, kuri dėl itin didelių žmogiškų ir gamtinių resursų gali mokytis iš savo karo klaidų, ką dažnu atveju ir daro. Jeigu autoritarui atrodo, kad kažkas „mokosi“ perdaug lėtai – tuomet toks „mokinys“ šalinamas iš posto, gali papulti į automobilio avariją ar „netyčia“ iškristi pro langą.
Demokratijos veikia kiek kitaip – praleisiu visiems žinomą dalį apie rinkimus ir su tuo susijusį visuomenės atstovavimą įstatymų leidžiamojoje ir vykdomojoje valdžioje, tačiau stabtelėsiu prie „visuomenės spaudimo“ imtis pokyčių gresiančio karo akivaizdoje.