2024 12 11

Ingridos Šimonytės palikimas

2022-ųjų ankstyvą rudenį Švedijos Gotlando saloje amerikietis politologas, anksčiau dirbęs Baltuosiuose rūmuose, nustebino Andrių Kubilių netikėtu klausimu: „Kodėl jums nepasiūlius Ingridos Šimonytės NATO generaline sekretore“?
Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė / Roberto Riabovo / BNS nuotr.

Išgirdusi apie šį pokalbį I.Šimonytė reagavo santūriai, bet leido Gabrieliui Landsbergiui su komanda veikti. Jie idėją pametėjo britų „Financial Times“ žurnalistams ir nurodė ištirti šią galimybę keliems ambasadoriams strateginėse sostinėse.

Praėjus dvejiems metams po pokalbio Gotlande, ne I.Šimonytė tapo NATO vadove, bet ją į aukštąją politiką atvedęs A.Kubilius tapo pirmuoju ES gynybos eurokomisaru.

I.Šimonytė realių šansų niekada neturėjo. Kontrastas tarp aukštų lūkesčių ir ribotų galimybių būdingas ne tik šiam – iki šiol neaprašytam – atvejui.

I.Šimonytė užsitarnavo gerą reputaciją dėl geopolitinės nuovokos, pašnekovams imponuojančio tiesmukumo ir atsakomybės jausmo.

Bet atėjus metui sutelkti platesnę paramą ir moderuoti skirtingus interesus, I.Šimonytei ne visada pasisekdavo.

Premjerės pareigas I.Šimonytė šiandien baigia priėmusi istorinių sprendimų, bet kartu neištesėjusi vieno iš svarbiausių savo pažadų rinkėjams.

Istoriniai sprendimai

Į istorijos vadovėlius I.Šimonytė pateks bent dėl vienos istorijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai