2023 10 09

Izraelio užpuolimo pamokos Lietuvai

Visuomenės ir politikų nuomonė greitai kinta. Greitai kinta ir grėsmės, ir karinės technologijos. Kaip visa tai susieti tarpusavyje, ką mums rodo spalio 7-ąją įvykusi plataus masto ataka prieš Izraelį ir kokios šios atakos pamokos Lietuvai – apie tai šioje publikacijoje.
Lietuvos ir Izraelio kariai
Karas Izraelyje / AP/„Scanpix“ ir Luko Balandžio/BNS nuotr.

Iki 2014-ųjų Lietuvos gynybos sistema buvo komos būklės – smegenys vadovybės pavidalu dar funkcionavo, tačiau kūnas, kuris yra koviniai junginiai, sugebėdavo tik „mirksėti“ dalyvaudamas NATO veikloje ar vos pajudinti pirštą, kai vykdavo retos, nedidelės apimties pratybos arba ginkluotės ir įrangos pirkimai homeopatiniais kiekiais.

Šis nusikalstamas aplaidumas buvo dangstomas sparnuotomis frazėmis apie pagarbą seneliams ir pokario kovų tęstinumą negandai atėjus, priklausymą stipriausiam žmonijos istorijoje kariniam aljansui.

Prakalbus apie konkrečius gynybos veiksmus karui atėjus, buvo šnekama apie sutelktų dalinių ir „spiečiaus“ taktikas – tai terminai, nusakantys itin greitą atskirų nedidelių karinių dalinių susitelkimą į bendrą formuotę, smūgį-pasalą priešui ir tokį pat greitą atsitraukimą išsiskirstant.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis