Finansiniai niuansai ir viltinga retorika
Tie, kas mena 2007–2010 m. organizuotą „Be2Gether“, tikriausiai sutiktų, jog tai buvo vienas didžiausių to meto tarptautinių projektų Lietuvoje.
Nors apie patį festivalį žinių jau išlikę tik pavieniuose interneto portaluose, „Wikipedia“ duomenimis, vienais metais festivalis sulaukė net 13 tūkst. klausytojų dėmesio.
Per tuos ketverius festivalio metus į Lietuvą atvyko ganėtinai solidus būrys muzikos scenos žvaigždžių. „Empire of the Sun“, „WhoMadeWho“, „Gogol Bordello”, „Touch and Go“, „Groove Armada“, „Morcheeba“, „Bloodhound Gang“, „Crystal Fighters“ – šis sąrašas nėra baigtinis.
Deja, 2011 m. paskelbus, jog festivalis neįvyks dėl finansinių priežasčių, žadėtaisiais 2012 m. festivaliui atsigauti taip ir nebepavyko.
Žinoma, didesni (kiek mažiau žanriniai) mūsų festivaliai, kaip „Karklė“, „Granatos“, „Galapagai“, miesto festivalis „LoftasFest“ (atleiskit, jeigu ką praleidau), pastaraisiais metais atsiveža tikrai ne vieną žymų kolektyvą ar atlikėją, sudaro išties įvairią (ir ne vien tik muzikinę) programą.
Tačiau visur nuvykti – sunku, o ir mokėti už visą sąrašą festivalių – ne kiekvieno kišenei. Tikėtina, jog sumokėti daugiau (vienu kartu) būtų mažiau „skausminga“, jeigu didesnė dalis muzikinių įžymybių susiburtų viename, bet savo mastu visus lenkiančiame festivalyje.
Ar ateityje būtų galima svarstyti apie didesnio tarptautinio lietuviško festivalio rengimą? Pasvajoti apie skirtingų festivalių organizatorių susivienijimą, t.y. konkurencingos kovos paliaubas? Bent jau pradžiai sukurti tarptautinio renginio, į kurį suvažiuotų gausus būrys lankytojų iš kaimyninių šalių, viziją?
Potencialo turime, tik ar turime noro? Kviečiu į atvirą diskusiją.