Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Laura Kešytė: Kai tenka rinktis – bohema ar sveikata?

Mane visą laiką žavėjo Charlesas Bukowskis. Tas jo neįpareigojantis ir romantiškai girtuokliškas pasaulis. Panašiai ir su Tomo Waitso muzika, kurioje naktinis gyvenimas, fortepijono garsai ir viskis – tarsi neatskiriama kūrybos dalis. O jeigu dar pažvelgsime į kiną, kokį Jimo Jarmuscho „Kava ir cigaretės“, nenorėsime vartoti šių dviejų dalykų atskirai.
Laura Kešytė
Laura Kešytė / Sigitos Jo ir Ingos Juškėnaitės nuotr.

Tai impulsas gyvenimo, kurį diktuoja artistiškumas. Spontaniškumas ir kiek lengvoka melancholija, iš kurios gimsta bliuzas. Kažkuriuo metu supratau, jog ir pati iš dalies esu įsitraukusi į tokį gyvenimo ritmą.

Tik rytai ir dienos ėmė sunkėti, nes galvoje atsirado labai daug rūko – štai nemigęs, rytą pradėjęs kava ir cigarete, važiuoji į susitikimą, kažkur kažkada papietauji arba ne. Kartais nevalgai iš viso. Nėra laiko. Niekam nėra laiko.

VIDEO: Tom Waits - The Piano Has Been Drinking

Vakarėjant parsirandi namo. Ką veiksi grįžęs – priklauso nuo dienos tonuso. Jeigu diena sėkminga – tikėtina, jog švęsi. Na, bent jau kokį butelaitį vyno išgersi ar pasimaloninsi gardžia vakariene.

Taip eksponentiškai padaugėja vakarų, kai norisi tiesiog žiūrėti į lubas. Kol paraleliniame pasaulyje sveiki žmonės pluša sporto salėje. Sunku net apie juos mąstyti, apsivijus cigaretę pirštuose. Laimei, tu ne vienas!

Eksponentiškai padaugėja vakarų, kai norisi tiesiog žiūrėti į lubas. Kol paraleliniame pasaulyje sveiki žmonės pluša sporto salėje.

Antai vieną dieną sutikau kolegę, kuri man sako: „Geriau badausiu, bet nė už ką nesportuosiu.“ Gūžteliu pečiais – juk ir pati neseniai tą sau sakiau.

Su pusėtinai nebloga savo medžiagų apykaita ir arkliška sveikata turbūt galėčiau tempti ilgai. Maitintis priebėgomis, dūmoti, o vakarą pradėti buteliu vyno. Juk dažniausiai tie blogų įpročių rinkiniai pasižymi ištverme (!).

Bet šulinys senka, kad ir kiek daug resursų iš pažiūros jame yra. Taip ir su mūsų fizine ir psichine sveikata. Rodos, ji važiuoja nesustojamai ir tada vieną dieną visiškai sugriūva. Tavo paties kūnas išriečia vidurinį pirštą – nori eiti, bet eiti nebegali.

Kai..., bet...

Gal kam visi šie pamąstymai ir nuskambės kaip kokio lengvai pamišusio luošio klejonės. Galbūt. Bet netikiu, jog nė vienas jūsų nesate buvę kažkokios panašios būklės.

Būklės, kai malšinti stresą tenka tuo, kas vėliau atsiliepia fiziškai. Kai vis svajoji, kaip savaitgalį praleisi vaikščiodamas mišku, bet kažkodėl guli lovoje ir užsisakai picą į namus.

Kai sau prisižadi „Oi kaip sveikai maitinsiuosi, aiman, kaip sportuosiu“, bet kažkodėl perki salotas prekybcentryje ar kokius sumuštinius degalinėje ir dejuoji, kad šiandien tiesiog ne ta diena pradžiai.

Blogiausia, jog kažkada nustoji tikėti pats savimi, savo pažadais.

Kai meti rūkyti, bet kažkodėl nusiperki dar pakelį, nes vis tiek gi jau metei. Kai pagaliau prisiruoši į sporto klubą, produktyviai pajudi valandą ir sau džiaugsme tari: „Galėčiau taip kiekvieną dieną“, bet grįžti kažkodėl mažiausiai po mėnesio. Kai...

Kai nieko nedarai tęstinai. Viskas priebėgomis. Sveikata, sportas, mityba, gyvenimas. Tai būsena, kurioje netenki savikontrolės. Blogiausia, jog kažkada nustoji tikėti pats savimi, savo pažadais. Tas nuolatinis chaosas, kuriame tarpsta tavo buitis, yra fantastiškas perpetum mobile.

3 priežastys

Kodėl apie tai čia kalbu ir ką visa šia keista kalba noriu papasakoti? Turbūt, kaip literatūros mokytojas pasakytų, pradėjau nuo „kito galo“... Glaustai tariant, kas matėte, o kas gal apie tai skaitote pirmą sykį – 15min pradėjo suktis sveikos gyvensenos ir sporto projektas „Pavasario iššūkis“. Jis portale, galima sakyti, atsirado mano iniciatyva.

Dabar turėtumėte susiraukti ir įtariai kilstelti vieną antakį: „Kąą? Toks žmogus kuruoja sveikatos projektą?!“ Galiu iš karto nuraminti – apie sveikatingumą ir sportą šiame projekte kalba profesionalai – atletai, kineziterapeutai bei įvairių sričių gydytojai.

VIDEO: Ar alkoholis iš vakaro pakenkia treniruotės kokybei?

Esu tik tarpininkas – ta grandis, visų blogų įpročių rinkinys, kuris ieško atsakymų ir nori pakeisti savo kasdienybę. Man, kaip ir jums (kreipiuosi į tuos, kurių gyvenime nėra „tobulos harmonijos“), nėra lengva, o ir klausimai, kuriuos užduodu, yra labai gyvenimiški.

Ko siekiu? Iš tiesų, norėčiau, jog šis projektas įkvėptų tuos, kurie trokšta pokyčių. Tai – pirminė ir svarbiausia siekiamybė, nes abejingas žmogus tiesiog nepajėgs susiformuluoti sau tikslo.

Pavasario iššūkis / Laura Kešytė ir Andrius Pauliukevičius / Asmeninio archyvo nuotr.
Pavasario iššūkis / Laura Kešytė ir Andrius Pauliukevičius / Asmeninio archyvo nuotr.

Antra – suteikti kuo daugiau naudingos ir, svarbiausia, praktinės informacijos apie tai, kaip reikėtų dirbti su savo kūnu ir tuo, ką šiandien populiariojoje kalboje vadiname „psichine sveikata“.

Trečia, turėdama patogią platformą ir galimybę konsultuotis su įvairių sričių profesionalais, galiu padėti atsakyti į svarbius klausimus tiems, kurie jų ieško. Jums tereikia parašyti štai šiuo adresu issukis@15min.lt, ir pasistengsiu, kad jūsų klausimas vienokia ar kitokia forma būtų atsakytas, kol tęsis šis projektas.

VIDEO: Pavasario iššūkis: susirietimai gulint ant kilimėlio

Vietoj išvadų

Pavasario iššūkį pradedu kartu su jumis. Jau antrą savaitę laikausi specialaus režimo: valgau 5-is kartus per dieną ir 3-is kartus per savaitę sportuoju kartu su treneriu. Mano mitybos planą galite rasti čia.

Pavasario iššūkis / Asmeninio archyvo nuotr.
Pavasario iššūkis / Asmeninio archyvo nuotr.

Laisvalaikį praleidžiu prie knygų, skirtų mitybai, bei bendrauju su daugybe gydytojų ir mitybos specialistų. Žodžiu, gyvenu #Pavasarioiššūkiu ir mėginu atsikratyti senojo režimo. Tą padaryti sunku, neslėpsiu, nes nieko nėra patvariau už senus įpročius.

Tačiau stengiuosi ir jaučiu, kad mano pastangos po truputį virsta rezultatais. Štai – mažiau skauda galvą, daugiau jėgų darbui, o svarbiausia, kad mintys šviesesnės. Daugiau idėjų ir paprasto kasdienio džiaugsmo. Juk harmoningoje rutinoje ir slypi senoji dvasininkų išmintis. Pabandom jos paieškoti kartu?

Iki greito,

Laura

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?