Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

L.Šimkutė: išvydę juodaodžius mano kaimynai parodė savo tikrąjį veidą

Tebesitęsiant Baltarusijos sienos imigrantų krizei imama jaudintis dėl užsieniečių gausos: kas bus, jei jų čia atvažiuos „nesuskaičiuojamai“? Pas mus atbėga ne tik baltarusiai, čia atkeliauja ir indai, marokiečiai, sirai, irakiečiai, Gambijos, Gvinėjos, Somalio piliečiai. Pastarąjį pusmetį jų jau – šešis kartus daugiau nei pernai.
Asociatyvi nuotr. / O. Onyeador nuotr.
Asociatyvi nuotr. / O. Onyeador nuotr. / Unsplash nuotr.

Iš pradžių jais pasirūpina valstybė, bet ilgainiui iš laikinųjų prieglaudų jiems teks persikelti į butus rajonuose, kur gyvename mes. Rasti darbus, kuriuos dirbame ir mes. Leisti vaikus į mokyklas, darželius su „mūsiškiais“, lankytis tose pačiose parduotuvėse, kavinėse ir renginiuose... O čia jau kyla bėdelė – lietuviai nenori, kad kaimynystėje gyventų užsieniečiai. Neduok Dieve, dar kitokios rasės ar religijos.

2019-aisiais „Baltijos tyrimų” atlikta apklausa parodė, kad labiausiai lietuviai nenori gyventi šalia romų tautybės žmonių. Trečdalis apklaustųjų – šalia čečėnų bei musulmonų. Dar trečdalis išskyrė sirus, irakiečius ir juodaodžius.

Plavinėjant po Vilnių, ausys gana dažnai užfiksuoja užsienio kalbų nuotrupas. Tai angliškai, tai vokiškai, tai dar kažkaip neaiškiai čiauška patogiai apsirengę senukai. Ypač senamiestyje. Ypač savaitgaliais. Kur kas rečiau, bet pasigirsta ir afrikietiškos šnekos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos