11 18

Mantas Dubauskas. Kiek dar „teltonikų“ Lietuva gali sau leisti?

„Aš tik iš spaudos sužinojau, kad jai trūksta mano dėmesio. Per pastaruosius du mėnesius iš jos nebuvo jokios oficialios komunikacijos, kad kažko iš manęs reikėtų. Apgailestauju, kad neindikavo savo susikaupusio rūpesčio man asmeniškai, tikrai galėjo“, – apgailestauja vyras, iš socialinių tinklų sužinojęs, kad kantrybę praradusi žmona jį palieka. Ir žada, kad dabar tai jau skirs sutuoktinei individualų dėmesį. Daugiau jokių nekalbadienių, sutvarkys pagaliau tą elektrą, imsis žemės darbų ir šiaip rodys visokeriopą dėmesį.
15min koliažas
15min koliažas

Žmona neslepia: kantrybės taurę labiausiai tuštino vyro negebėjimas namuose įvesti elektrą. Na, ir dar labai ne prie žemės vyras. Galima suprasti pyktį – šiais laikais be elektros nei valgyti pagaminsi, nei išsiskalbsi, nei pasišviesi.

Vyras tą irgi supranta, tik apgailestauja iš žmonos nė karto negirdėjęs, kad namuose teks alkaniems ir purviniems patamsyje sėdėti. O pats nepasidomėjo. Be to, teisinasi vyras, jis pats dėl skyrybų tikrai nekaltas. Kaip tu tą elektrą įvesi, jei kaimynas neleidžia laido per laiptinę nutiesti.

Kai žmona jau viešai pradėjo kelti skandalus, kaimynas susigėdo. Ką žmonės pasakys, jei paaiškės, kad tavo užsispyrimas tapo kaimynų skyrybų priežastimi. Tiesa, visos kaltės kaimynas nenori prisiimti. Aiškina skambučio dėl elektros laido laiptinėje sulaukęs tik kiek mažiau nei prieš mėnesį.

„Suprantu ir žinau, kad elektros įvedimui turi būti skiriamas individualus dėmesys. Aš visada aktyviai ieškau dialogo, susitarimo net ir tada, jei laido nutiesimas reikalauja daugiabučio bendrijos taisyklių pakeitimo. Nors negalėjau suderinti laido nutiesimo, tačiau privalėjau išnaudoti kitas galimybes“, - diplomatiškai išsisukinėja kaimynas. Ir, kad neliktų kraštinis, beda pirštu į daugiabučio bendrijos taisykles, leidžiančias neleisti tiesti elektros laido laiptinėje.

Bendrijos pirmininkui irgi nepatogu dėl gresiančių skyrybų. Mat šeimą seniai pažįsta, atrodė, kad pora gražiai sutaria. Net į galvą nešovė, kad jie alkani ir purvini tamsoje laiką leidžia. Galėjo paskambinti ir patys pasiskųsti – pirmininkas tikrai būtų atsiliepęs ir padėjęs. Čia gi mažos bendrijos privalumas, nedidelis atstumas nuo šeimos iki sprendimų priėmėjų. Nereikėtų dabar apie skyrybas kalbėti.

Kai jau visi išreiškė tokį didelį susirūpinimą, lagaminus jau susikrovusi žmona stabteli. Užsimena, kad yra butų, kuriuose ją mielai priimtų. Ir elektra ten yra. Kaimynai paslaugesni. Bet ji kol kas dar neišeis.

Aprašyta istorija – išgalvota, nors ir paremta tikromis citatomis. Tačiau daugybėje neišgalvotų istorijų šeimos patiria krizes, kai žmonės nepasikalba. Viena pusė tikisi, kad jos paklaus, kaip sekasi. Kita pusė galvoja, kad jeigu bus kažkas blogo, tai žmogus pasisakys pats. Taip būna ne tik šeimose. „Teltonikos“ krizė kilo pirmiausia dėl to, kad žmonės laiku nepasikalbėjo.

„Teltonikos“ įkūrėjas A.Paukštys penktadienį paskelbė, kad 3,5 mlrd. eurų vertas investicijų į lustų gamybą Lietuvoje projektas gali žlugti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis