„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
03 17

Mantas Dubauskas. Personalo ABC: kaip atleisti darbuotoją (tinka ir ministrams)

Darbuotojo atleidimas – nemaloni kiekvieno vadovo pareiga. Tai lyg skausminga, bet neišvengiama chirurginė operacija. Jai reikia kruopščiai iš anksto ruoštis, kad vėliau netektų autobusų stotelėje pjauti apendicito konservų atidarytuvu. Arba kad nebūtų taip, kaip nutiko su krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko atleidimu ir po to pasipylusiomis komunikacijos klaidomis.
Mantas Dubauskas
Irmantas Gelūnas nuotr. Arvydas Anušauskas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Rengiantis darbuotojo atleidimui svarbūs šie etapai: tinkamiausias laikas pokyčiams, pranešimas darbuotojui, suinteresuotų šalių informavimas ir naujo darbuotojo įvedimas. Šie veiksmai yra universalūs: tinka ir vairuotojams, ir ministrams. Gerai pasiruošus komunikaciją, A.Anušausko atleidimas būtų tapęs tiesiog dar vienu ministro pasikeitimu.

Arvydas Anušauskas
Arvydas Anušauskas

Penktadieninė magija

Tradiciškai laikoma, kad geriausias laikas atleisti darbuotoją, ypač vadovą, yra penktadienis. Manoma, kad nemalonią žinią gavęs žmogus lengviau susitaikys su pokyčiais, jei savaitgalį pabus su šeima ir artimaisiais. Be to, pora laisvų dienų padeda susitvarkyti su emocijomis. Tuomet pirmadienį galima pradėti ramiai perdavinėti darbus.

Vis dėlto penktadienis turi ir minusų. Ypač jei kyla konfliktas (tokia tikimybė – labai didelė) arba atleidimas rūpi visuomenei.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs