2023 05 13

Oro gynyba, gamtinės kliūtys ir įtvirtinimai: kaip atrodys Ukrainos kontrpuolimas

Pasaulis nekantriai laukia Ukrainos kontrpuolimo, kuris išstumtų Rusijos pajėgas iš okupuotų teritorijų. Tai sukuria emocinę ir politinę įtampą ukrainiečiams. Nesėkmės atveju kovojančios šalies visuomenė, ginkluotosios pajėgos ir šalys rėmėjos gali patirti gilų nusivylimą, kuris galėtų vesti į apatiją ir liūdesį Ukrainoje bei paramos mažėjimą Vakaruose. Šįkart aptarkime techninius kontrpuolimo niuansus, jo pradžią ir kariaujančių pusių silpnąsias bei stipriąsias puses.
Ukrainos karys prie Vuhledaro
Ukrainos karys prie Vuhledaro / „AP“/„Scanpix“

Įvardyti tikslią puolimo datą, vietą ir kryptį neįmanoma, o data, vieta ir kryptis gali virsti daugiskaita su begale kintamųjų, kurie pirminį kontrpuolimo sumanymą koreguos beveik online režimu.

Puolamosios operacijos prasideda dideliu triukšmu, kai žemė maišosi su dangumi, arba atvirkščiai – chirurginiais smūgiais, po kurių vienoje ar kitoje kontakto linijos vietoje randama silpnoji vieta, koncentruojama ugnis, priešo gynyba plyšta ir ten plūsteli puolančiųjų pajėgos, kurios ardo bendrąją gynybos liniją ar jos dalį. Kariškiai tai vadina „sėkmės vystymu“.

Visgi Ukrainos kontrpuolimas turi keletą savų ypatumų.

1. Stipri antžeminė oro gynyba bei vienos pusės oro viršenybės nebuvimas.

Tiek Rusija, tiek Ukraina yra posovietinės valstybės, kurių antžeminės oro gynybos priemonės pasižymi gana gausia nomenklatūra.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis