Netrukus Lietuvoje vyks jau treti rinkimai šiais metais. Rinksime Seimą, o rinkimų laimėtojai formuos naują valdančiąją koaliciją, kurios sudaryta vyriausybė rengs ir priiminės visuomenei svarbius sprendimus. Viena iš svarbiausių Seimo rinkimų intrigų – kokia bus naujos valdančiosios koalicijos sudėtis? Ar į ją pateks partijos, kurias galima būtų apibūdinti kaip kraštutines?
Šį klausimą aktualizuoja ne tik nemažas skaičius tokiais laikytinų rinkimuose dalyvaujančių politinių darinių. Pastaruoju metu Europos šalyse vykusiuose rinkimuose tokiomis laikomos partijos pasirodė neįprastai gerai. Nyderlanduose, Prancūzijoje, Austrijoje parlamentų rinkimuose kraštutinės dešinės ir kraštutinės kairės partijos gavo daugiau balsų, nei centristinės. Panašiai baigėsi ir keletas Vokietijoje vykusių regioninių rinkimų. Tai turėtų būti įkvėpimas kraštutinėms Lietuvos politinėms partijoms ir kelti nerimą jų konkurentams politiniame centre.
Prieš svarstant, kokie tokių partijų šansai Seimo rinkimuose, pirmiausia reikėtų tiksliau apsibrėžti, ką derėtų laikyti kraštutinėmis partijomis.