04 14

Ramūnas Vilpišauskas. Amerika tampa nestabilumo šaltiniu

Donaldo Trumpo sprendimas pakelti JAV taikomus importo muitus iki aukščiausio nuo XX a. pradžios lygio sukėlė paniką finansų rinkose, pesimistines ekonomistų prognozes ir sutrikdė Amerikos prekybos partnerius. Netrukus po įsigaliojimo dalis muitų laikinai sumažinti. Ko tokiais nuolat keičiamais sprendimais siekia JAV prezidentas?

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Donaldas Trumpas
Donaldas Trumpas

D. Trumpo nepasitenkinimas Amerikos užsienio prekybos (prekėmis) deficitu bei žavėjimasis importo muitais yra seniai žinomas. Apie tai jis kalbėjo ir didino muitus tiek Europos Sąjungos šalims, tiek (ypač) Kinijai pirmosios prezidentavimo kadencijos metu.

Šiuo požiūriu jo nuostatos yra labai stabilios ir prognozuojamos. Jis prekybą tarp valstybių prilygina konkurencijai tarp įmonių, todėl prekybos perteklius yra tarsi šalies uždarbio (pelno) atitikmuo, o deficitas laikomas „išnaudojimo“ ženklu.

Bėda, kad tokios nuostatos smarkiai skiriasi nuo dominuojančio ekonomistų požiūrio į tarptautinės prekybos prasmę ir naudą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“