2023 10 31

Ramūnas Vilpišauskas. Viktoro Orbano įkaitai

Anksčiau Lietuvos konservatorių mėgtas Viktoras Orbanas dabar Kinijoje draugiškai spaudžia ranką Vladimirui Putinui, delsia ratifikuoti Švedijos narystę NATO ir stabdo paramos Ukrainai skyrimą. Lietuvos užsienio reikalų ministras apsiribojo santūriu komentaru, kad Europa turėtų į tai atkreipti dėmesį. Ar to užtenka?
Ramūnas Vilpišauskas
Ramūnas Vilpišauskas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Tuo metu, kai Rusija kariauja hibridinį karą su Europos Sąjungos šalimis, Viktoras Orbanas kelia vis didesnę riziką Europos saugumui“, – taip V.Orbano elgesį apibūdino Vokietijos parlamento Europos reikalų komiteto pirmininkas Antonas Hofreiteris (cituojamas „Politico“ portale). Iš tiesų, Vengrijos premjeras ir jo vyriausybės kolegos nuo pat Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios stabdydavo sankcijų Rusijai įvedimą, abejodavo paramos Ukrainai tikslingumu bei jos priėmimo į ES perspektyvomis. Vengrija kaip ir Turkija delsė ratifikuoti Suomijos priėmimą į NATO ir vis dar nėra ratifikavusi Švedijos narystės šiame aljanse.

Dažniausiai toks elgesys interpretuojamas kaip Vengrijos premjero siekis stiprinti galios svertus savo šalyje ir tuo pačiu išnaudoti kiekvieną galimybę, kurią suteikia šalies narystė ES ir NATO, gauti daugiau naudos. O galimybės atsiranda tada, kai sprendimams priimti būtinas visų valstybių narių pritarimas, kitaip sakant, bet kuri šalis gali grasinti vetuoti siūlomus sprendimus. Toks elgesys tampa vis panašesnis į šantažą, nes dažnai Vengrijos vyriausybė susieja nesusijusius klausimus, pvz., ES paramą Ukrainai su lėšų iš ES ekonomikos atsigavimo ir atsparumo fondo Vengrijai išmokėjimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų