Kovo 11-osios valstybės nebėra, konferencijoje Seime teigė signataras R.Ozolas

Tapusi Europos Sąjungos (ES) nare Lietuva prarado savo nepriklausomybę, ketvirtadienį Seime per konferenciją, skirtą Lietuvos dabarties realijoms ir ateities vizijoms, sakė Kovo 11-osios akto signataras Romualdas Ozolas.
Romualdas Ozolas
Romualdas Ozolas / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

„Kovo 11-osios valstybės nebėra. Antroji Respublika baigėsi 2004 metų gegužės 1 dieną“, – tvirtino jis, kalbėdamas apie Antrosios Lietuvos Respublikos egzistencijos problemą.

Savo išvadą signataras grindė tuo, kad mūsų šalyje ES teisės aktai viršesni už nacionalinę teisę, o Lisabonos sutartis esą turi Konstitucijos galią.

„Turime atsisakyti melo apie savo laisvę ir nepriklausomybę“, – ragino R.Ozolas.

Turime atsisakyti melo apie savo laisvę ir nepriklausomybę, – ragino Romualdas Ozolas.Dabartinei valstybei jis pritaikė privačios kompanijos, korporacijos apibrėžimą, kaip tiksliausią.

R.Ozolo tvirtinimu, valstybė yra praskolinta, jos aukso atsargos išvežtos, planuojame atsisakyti nacionalinės valiutos, uždarydami atominę elektrinę praradome paskutinį energetinės nepriklausomybės šaltinį.

„Europarlamentarai karališkai apmokami, kad tuščiai virpintų orą ir nesikištų į Europos Komisijos sprendimus“, – teigė oratorius.

Lietuvos kultūros fondo prezidiumo narys Julijonas Stanislovas Šalkauskas pareiškė, kad mokslas, kultūra, švietimas dabartiniu metu „praktiškai tapo verslu, siekiant gauti pelno“. Pateikęs krizės analizę jis nurodė ir išeitį – grįžti prie tradicinės vertybių sistemos.

Viena iš renginio organizatorių, Seimo narė Rima Baškienė akcentavo šeimos svarbą šių laikų visuomenėje. Jos teigimu, vyro ir vyro ar moters ir moters sąjunga negali būti laikoma šeima.

Politikė apgailestavo, kad šios kadencijos Seime panaikinta Šeimos reikalų komisija. Ji vylėsi, kad parlamentarai atgaivins tokios komisijos veiklą.

Forumą sveikinęs kultūros ministras Remigijus Vilkaitis teigė, kad „mūsų valstybės iššūkiai kur kas didesni, kur kas sunkesni nei didžiųjų ekonomikų“. Kartu jis dėkojo, kad Lietuvos žmonės dar masiškai neina į gatves protestuoti kaip Graikijoje.

„Mūsų žmonių kantrumo ir supratimo dėka jau pradedame lipti iš didžiausių iššūkių duobės“, – tvirtino ministras. Anot jo, didžiausia šių laikų bėda – socialinė atskirtis.

Forumą „Lietuva: dabarties realijos ir ateities vizijos“ Seime surengė Lietuvos kultūros fondas, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas bei parlamentarė R.Baškienė.

Jame pranešimus taip pat skaitė Darius Kuolys, Aušra Maldeikienė, Arūnas Gumuliauskas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis