Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuviškos šventės Liuksemburge neapsieina be krepšinio

Lietuviai į Liuksemburgą pradėjo važiuoti dirbti 2003 metų pavasarį. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą (ES) 2004-ųjų gegužės 1-ąją Liuksemburge esančiose ES institucijose įsidarbino apie kelis šimtus tautiečių. Vėliau šis skaičius didėjo ir dabar yra priartėjęs prie 500.
„NeLKL“ krepšinio turnyras Liuksemburge.
„NeLKL“ krepšinio turnyras Liuksemburge. / Liuksemburgo lietuvių bendruomenės nuotr.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę Liuksemburgo lietuviai švenčia kasmet nuo 2004-ųjų, nors Liuksemburgo lietuvių bendruomenė (LLB) susikūrė tik prieš trejetą metų.

„Nepriklausomybės atkūrimo dieną minėjome įvairiai: vienais metais susibūrę į kavinę klausėmės lietuvių džiazo atlikėjų, kitais surengėme iškylą gamtoje, drauge susirinkę miško aikštelėje bendravome prie vaišių stalo, traukėme lietuviškas dainas, surengėme sporto varžybas vaikams ir suaugusiesiems“,  – pasakojo LLB valdybos narė Ramunė Šarkauskienė.

Pernai kovo 12 dieną įvyko Kovo 11-ajai paminėti skirta viktorina „Neklausk, ką Lietuva žino apie Tave, pasakyk, ką Tu žinai apie Lietuvą“. Viktorinoje rungėsi keturios komandos po penkis dalyvius. Puikiomis žiniomis apie Lietuvą džiugino ir nugalėjo komanda „Geležinis vilkas“.

Nuo 2008 metų Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai paminėti skiriamas tarptautinis krepšinio turnyras „Ne LKL“. „Turnyro pradžioje visi sugiedame Lietuvos himną. Šio įvykio labai laukiame: juk Lietuva – krepšinio šalis!“,  – akcentavo R.Šarkauskienė.

Šiemet Kovo 11-osios proga planuojama surengti lietuvišką koncertą. Į jį pakviesta Diuseldorfo muzikos akademijoje studijuojanti Danaja.

„Kovo 11-oji, Nepriklausomybės atkūrimo šventė, mums reiškia laisvę ir galimybę būti lygiems tarp lygių, nepriklausomiems tarp nepriklausomų Europoje. Tai galimybė mums, lietuviams,
dirbti, gyventi, kurti Lietuvai, Europai ir pasauliui. Kai laisva tauta, laisvi ir nevaržomi jos žmonės. Jei ne Kovo 11-oji, Lietuvai lemtinga diena, ji šiandien nebūtų ES narė, o mes – visos ES piliečiai.

Lietuva mums reiškia gimtinę, vietą, kurioje gimėme, augome, išmokome gimtąją kalbą, studijavome ir tobulėjome, kurią mylime ir į kurią dažnai grįžtame“, – mintimis apie laisvę dalinosi LLB atstovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?