Taigi žuvusiųjų prezidento lėktuvo katastrofoje šeimos turi teisę pareikalauti kompensacijos iš Lenkijos iždo ministerijos (Finansų ministerijos), mano juristai.
Aukštas karinis pareigūnas pareiškė laikraščiui, kad Gynybos ministerija nedraudžia tokio pobūdžio skrydžių, remdamasi oro teisės straipsniu, kuri atleidžia nuo to „valstybinius orlaivius“.
„Mes neturime lėšų drausti šiuos skrydžius. Mes jau seniai drauge su juristais mąstome apie finansinius katastrofų padarinius“, – pareiškė jis žurnalistams.
Lenkijos ministro pirmininko administracijos darbuotojas, kuris jau kelerius metus organizuoja šalies pirmųjų asmenų skrydžius, savo ruožtu pareiškė: „Nors mes skraidome dažnai, pasirodo, apie daugelį dalykų mes nepagalvojome“.
„Galbūt reikėjo surengti privačias derybas su draudėju, nupirkti kokį nors paketą“, – pažymėjo jis.
Tuo tarpu juristai vieningai laikosi savo nuomonės: aukų šeimos gali pretenduoti į kompensaciją. Tikriausiai aukų giminaičiai turi pateikti savo ieškinius civiliniame teisme, pažymima pranešime.
„Ir pagal šiuos ieškinius atsakys iždas, nes armija buvo tik (sudužusio) lėktuvo, kaip ir viso kito jos žinioje esamo turto, naudotoja“, – pareiškė žurnalistams Lenkijos gynybos žinybos juristas.
Didelės įtakos kompensacijos dydžiui turės lėktuvo katastrofos priežasčių tyrimo rezultatai. Jeigu tyrimo komisija nustatys, kad dėl lėktuvo sudužimo kalti lakūnai, kompensacija gali būti labai didelė, pažymi „Gazeta Prawna“.
Lenkijos prezidento lėktuvas sudužo netoli Smolensko balandžio 10 dieną, jame buvo prezidentas, jo žmona Maria Kaczynska ir dar 94 žmonės. Visi jie žuvo.