„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

10-ąjį gimtadienį pasitinkantis M.Čiuželio labdaros ir paramos fondas pagerbė didžiuosius mecenatus

Lapkričio mėnesį M.Čiuželio labdaros ir paramos fondas minės jau 10-ąją veiklos metų sukaktį. Per visus šiuos metus fondas įgyvendino ne vieną ryškų pėdsaką šalies socialiniame ir kultūriniame gyvenime palikusį projektą, o jo įkurta „Sidabrinė linija“ – draugystės pokalbių ir emocinės pagalbos linija vyresnio amžiaus žmonėms – neatskiriama gyvenimo dalimi tapo jau daugiau nei 8 tūkst. Lietuvos gyventojų, rašoma pranešime spaudai.
Padėkos vakaras
Padėkos vakaras / Organizatorių nuotr.

Didiesiems fondo mecenatams – išskirtinė padėka

Sukakties proga pačioje sostinės širdyje – Vilniaus rotušėje – į jaukų Padėkos vakarą fondas sukvietė rėmėjus, partnerius, bičiulius, savanorius, kolegas. Jų parama, darbas, pastangos, kūrybiškumas prisidėjo prie fondo augimo, leido kurti ir įgyvendinti įvairius sumanymus bei projektus.

Specialiai šiai progai kurtais mecenatų ženklais pagerbti didieji fondo mecenatai, jau daugelį metų remiantys „Sidabrinės linijos“ veiklą ar investavę į pirmąjį Lietuvoje socialinės srities neliečiamąjį kapitalą. Tarp jų: Aurelijus ir Aurelija Rusteikos, Regimantas ir Rasa Buožiai, taip pat įmonių Vilniaus Sigma, AB, Arijus, UAB, Gjensidige, ADB, asociacijos „American Chamber of Commerce“ atstovai. Specialios padėkos už ilgametę paramą ir „Sidabrinės linijos“ palaikymą įteiktos ir Vilniaus miesto savivaldybės vicemerei Simonai Bieliūnei bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministrei Justinai Jakštienei.

Nuo transakcinės filantropijos iki sisteminio pokyčio

„Prieš 10 metų savo fondo veiklą taip pat pradėjome nuo padėkos už išgelbėtą dukros gyvybę: Santaros klinikų vaikų ligoninės Neonatologijos centrui dovanojome hemodinamikos pokyčių stebėjimo sistemą bei motinos pieno analizatorių, iki šiol esantį kertine donorinio Pieno banko ašimi. Vis dėlto, netrukus supratome, kad tokia tranzakcinė filantropija nėra kelias, kuriuo norime eiti.

Tuomet ryžomės investicijoms, nekuriančioms jokios finansinės grąžos. Pasirinkę vyresnio amžiaus žmonių emocinės sveikatos kaip savo šeimos filantropinės veiklos temą daug kam atrodėme keistuoliais. Tikėjome, kad bendravimo galimybių, žmogiškojo ryšio kūrimas vienišiems senjorams gali suteikti kur kas daugiau nei tik finansinė grąža.

Šiandien, matydami tūkstančius laimingų žmonių jau neįsivaizduojančių savo gyvenimo be „Sidabrinės linijos“, galime tik džiaugtis tuomet padarytų pasirinkimų teisingumu, milžiniška socialine grąža ir pakitusiu visos visuomenės požiūriu į emocinę sveikatą, tapusią neatsiejama visuminės žmogaus gerovės dalimi“, – vakaro svečiams kalbėjo fondo vadovas Marius Čiuželis, pasidalinęs dešimtmečio istorijos svarbiausiais momentais, išgyventais jausmais, sukurto poveikio rezultatais.

Dėkingumas – kiekvieną dieną

Padėka fondą lydi visus šiuos veiklos metus – kone kasdien sulaukia dėkingumo iš vyresnio amžiaus žmonių už vėl sugrąžintas jų gyvenimo spalvas. „Jūs duodate trupinėlį džiaugsmo, kurio taip trūksta pilkoje kasdienybėje. Jūs padovanojote man dvi nuostabias pašnekoves ir dabar tais pokalbiais negaliu atsidžiaugti. Turiu ir artimųjų, kurie manimi pasirūpina, bet jie savus gyvenimus gyvena, o pokalbių draugės visada laiko ir tinkamų šiltų žodžių suranda, visada pradžiugina, optimizmo įkvepia, viltį suteikia. Širdingiausias ačiū už nuoširdų darbą ir meilę seniems žmonėms“, – džiaugiasi 76-erių Danutė iš Panevėžio.

M.Čiuželio labdaros ir paramos fondas dėkoja visiems, kurie vertina kasdienį darbą, tiki jo svarba, yra neabejingi vyresnio amžiaus žmonių emocinės sveikatos stiprinimo poreikiams ir neretai sugrįžta pakartotinai – vieni tai daro reguliariai net po kelis kartus per mėnesį skirdami periodinę paramą, kiti – kasmet, treti – investuoja penkiaženkles sumas į neliečiamąjį kapitalą, taip užtikrindami ilgalaikį finansinį veiklos tvarumą.

Šventės kulminacija tapo įkvepianti meninė kompozicija, sukurta A.de Sent Egziuperi alegorinės pasakos „Mažojo princo“ motyvais. Muzikiniai pasakojimai, kuriais dalijosi atlikėjai Petras Geniušas (fortepijonas), Teodoras Lipčius (Mažasis princas, violončelė), Salomėja Petronytė (pasakotoja, sopranas) skambant M.K.Čiurlionio kūrinių improvizacijoms nepaliko abejingų, o stebuklingą atmosferą kūrė Rimo Sakalausko video projekcijos. Vakaro programą režisavo Raminta Verseckaitė, renginį globojo Vilniaus miesto savivaldybė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs