Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo BNS, kad licencijų dar neturi 15 iš 409 šalyje veikiančių tokių įstaigų.
Ministerija taip pat pažymi, kad 14 iš licencijų neturinčių įstaigų yra užsiregistravusios licencijavimo procesui palengvinti sukurtoje elektroninėje sistemoje ir, tikimasi, artimiausiu metu licencijas įgis.
Tikimasi, kad socialinės globos licencijavimas padės užtikrinti minimalią socialinės globos kokybę, teikiamą senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems, vaikams, asmenims, priklausomiems nuo psichoaktyvių medžiagų, – skelbia ministerija.
Pagal ministerijos pranešimą žiniasklaidai, nuo sausio 1 dienos socialinę globą šalyje teikia tik licencijas įgiję socialinės globos teikėjai.
„Tikimasi, kad socialinės globos licencijavimas padės užtikrinti minimalią socialinės globos kokybę, teikiamą senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems, vaikams, asmenims, priklausomiems nuo psichoaktyvių medžiagų“, – aiškina ministerija.
Licencijos išduotos įvertinus pagrindinius kriterijus, susijusius su socialinės globos įstaigų personalo skaičiumi ir struktūra, gyvenamųjų kambarių plotu, tenkančiu vienam gyventojui, higienos patalpų skaičiumi, saugumo užtikrinimu, personalo išsilavinimu ir kvalifikacija ir pan.
Reikalavimas įgyti licenciją socialinei globai teikti buvo numatytas 2006 metais priimtame Socialinių paslaugų įstatyme. Siekiant suteikti socialinės globos teikėjams ilgesnį laikotarpį pasirengti, licencijavimo data kartą buvo nukelta – planuota reikalavimą gauti licenciją socialinės globos teikėjams taikyti nuo 2010 metų.