Už 2020-uosius paskelbti Č.Sugicharos metais numatantį Seimo nutarimą vieningai balsavo 57 Seimo nariai.
Seimo nutarime pabrėžiama Č.Sugiharos humaniško poelgio svarba šiandienos pasauliui, taip pat tai, kad 1985 metais Č.Sugiharai buvo suteiktas Pasaulio tautų teisuolio vardas, o Lietuvos ir Belgijos intelektualų ir verslininkų įkurta viešoji įstaiga „Sugiharos fondas – diplomatai už gyvybę" skatina menininkus kurti kūrinius jo atminimui įamžinti.
Priimtame dokumente akcentuojama Č.Sugiharos atminimo puoselėjimo reikšmę plečiant tarpvalstybinius, ekonominius, kultūrinius ir švietimo ryšius su Japonija, kurią Lietuva laiko savo strategine partnere Azijos regione.
2021-aisiais sukaks 100 metų nuo pirmojo valstybės archyvo įkūrimo Lietuvos Respublikoje. Priimtame dokumente pabrėžiama, kad Lietuvos atminties institucijų vaidmuo saugant ir įprasminant tautos istorinę kultūrinę atmintį, skatinant Lietuvos Respublikos piliečių sąmoningą kultūrinės tapatybės kūrimą, ugdant pagarbą valstybei, jos istorijai, nacionalinei kultūrai yra ypač svarbus. Minint Lietuvos archyvų 100 metų jubiliejų siekiama paskatinti visuomenę domėtis valstybės praeitimi ir istorija.
Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metus nutarta skelbti, nes 2021 m. sukanka 700 metų nuo didžiojo kunigaikščio Gedimino sąjungos su totoriais sudarymo.
Seimas pasiūlė Vyriausybei parengti Archyvų ir Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metų programas ir numatyti valstybės biudžete lėšų joms įgyvendinti.