43 tūkst. eurų pralošęs vyras padavė į teismą lošimo organizatorius

Klaipėdos apygardos teismas kaip apeliacinė instancija išnagrinėjo civilinę bylą dėl žalos atlyginimo priteisimo iš azartinius žaidimus organizuojančios bendrovės.
Azartiniai lošimai
Azartiniai lošimai / Fotolia nuotr.

Ieškovas – statymus nuotoliniu būdu atlikęs asmuo, prašė priteisti iš azartinius lošimus organizuojančios bendrovės 43,05 tūkst. eurų žalos atlyginimą, 1,9 tūkst. eurų palūkanas, 5 procentų metines procesines palūkanas už priteistą sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo įvykdymo, bylinėjimosi išlaidas.

Ieškovas nurodė, kad buvo įtrauktas į Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą, draudimas lošti nustatytas 10 metų laikotarpiui, tačiau jis pildė trečiųjų asmenų lošimų sąskaitas ir, naudodamasis jomis, pralošė 43 048,68 Eur.

Apylinkės teismas ieškinį tenkino ir priteisė ieškovui visas prašomas sumas. Bendrovė sprendimą apskundė ir prašė ieškovo reikalavimus atmesti.

Skundą atmetė

Bylą išnagrinėjusi apygardos teismo teisėjų kolegija apeliacinį skundą atmetė, konstatavusi, kad žala iš Bendrovės ieškovui priteista pagrįstai.

Pagal teisinį reglamentavimą, nuotoliniuose lošimuose statomos sumos gali būti įmokėtos ir lošimų organizatoriaus priimtos negrynaisiais pinigais iš lošėjui priklausančios mokėjimo sąskaitos į lošimų organizatoriaus mokėjimo sąskaitą.

Lošimų organizatorius, nustatęs, kad jis priima statomą sumą iš asmens, kuriam draudžiama lošti, nedelsdamas privalo nutraukti lošimą, nepriimti statomos sumos ir lošėjui grąžinti nepriimtą statomą sumą.

Tokiu būdu, be kita ko, yra siekiama užkirsti kelią lošėjams lošti azartinius lošimus su svetimais pinigais, taip pat apsunkinti asmenų galimybę lošti azartinius lošimus pasinaudojant kitų lošėjų tapatybe (paskyromis), nes anksčiau paminėti veiksmai gali paskatinti lošėjų priklausomybę, netinkamą jų elgesį, sukelti pinigų plovimo riziką ir kitus neigiamus padarinius.

Parodė netinkamą organizavimą

Nustatyta, kad ieškovas statymus atliko naudodamasis kitų asmenų paskyromis, tačiau mokėjimai buvo daromi ne iš paskyrų savininkų, o iš ieškovui priklausančios sąskaitos. Bendrovė, turėjusi iš anksto įvertinti, patikrinti ir užtikrinti, kad lošėjo sąskaita būtų pildoma tik iš jam priklausančios mokėjimo sąskaitos, šios pareigos nevykdė.

Jeigu Bendrovė būtų tinkamai vykdžiusi pareigą neleisti į lošėjo lošimų sąskaitą patekti lėšoms iš mokėjimo sąskaitos, kuri nepriklauso tam lošėjui, nei ieškovas, nei tretieji asmenys nebūtų galėję faktiškai pasinaudoti trečiųjų asmenų paskyromis ir jose pralošti prašomas iš atsakovės priteisti lėšas.

Tai, kad ieškovas turėjo galimybę pildyti trečiųjų asmenų lošimų sąskaitas iš savo mokėjimo kortelių, pakeisdamas mokėtojo duomenis, parodo netinkamą nuotolinių lošimų veiklos organizavimą ir imperatyvių įstatymo nuostatų užtikrinimo trūkumus.

Apygardos teismo nutartis įsiteisėja nuo jos paskelbimo, tačiau per tris mėnesius gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“