„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2008 07 23

Lingio žudiko skundas atmestas (atnaujinta 14:48)

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas trečiadienį atmetė Vilniaus antrųjų pataisos namų administracijos teikimą dėl dienraščio „Respublika“ žurnalisto Vito Lingio žudiko Igorio Achremovo paleidimo anksčiau laiko.
Byla
Byla / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.

Teismas nusprendė, kad už itin sunkius nusikaltimus nuteistas vilnietis dar negali išeiti į laisvę.

Prokuratūra taip pat nepageidavo, kad I.Achremovas dar šiemet išeitų į laisvę. Teismo nutartį nuteistasis per penkias dienas dar gali apskųsti Vilniaus apygardos teismui. Pats I.Achremovas teismo posėdyje trečiadienį nedalyvavo.

„Mes turėjom rašyti teikimą, nes buvo jo prašymas“, – BNS sakė Vilniaus Vilniaus antrųjų pataisos namų direktorius Alvydas Maknickas.

Pataisos namų administracija nuteistąjį teismui apibūdino kaip gerai besielgiantį ir sportuojantį.
2006-ųjų lapkričio 30 dieną tas pats teismas nusprendė nepaleisti I.Achremovo lygtinai ir atmetė. Tada nuteistasis laisvę bandė pasiekti tėvyste.

Tačiau teismas nutarė, kad 41 metų I.Achremovas atitinka tik formalius kriterijus, teisėjams kilo abejonių dėl nuteistojo dalyvavimo vaiko auklėjime ir išlaikymo.

I.Achremovas jau tada buvo atlikęs vieną trečdalį iš 25 metų jam skirtos bausmės. Įstatymas numato, kad asmuo, atlikęs ne mažiau nei vieną trečdalį jam skirtos bausmės ir turintis mažametį vaiką, gali būti paleistas į laisvę lygtinai.

Tąkart tiek Vilniaus miesto 3-asis teismas, tiek Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad dar ne laikas paleisi I.Achremovą į laisvę, o tėvystė negali būti priemonė išvengti bausmės. Nors nuteistasis pataisos namuose buvo skatintas 10 kartų, teismas teigia, kad atsižvelgia ne tik į jo elgesį įkalinimo įstaigoje, bet ir kitus duomenis – nusikaltimo sunkumą, asmenybę, jo vaidmenį auginant vaiką.

Už žurnalisto V.Lingio nužudymą, įvykdytą 1993 metų spalio 12 dieną Vilniuje, 1994-ųjų rudenį buvo nuteisti „Vilniaus brigados“ vadeiva Borisas Dekanidzė ir trys jo parankiniai – I.Achremovas, Viačeslavas Slavickis ir Borisas Bobičenka.

B.Dekanidzei teismas skyrė išimtinę mirties bausmę, kuri buvo įvykdyta. I.Achremovui taip pat buvo skirta mirties bausmė, tačiau tuo pačiu nuosprendžiu ji buvo pakeista į laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

2004 metų sausį Vilniaus apygardos teismo sprendimu, nuteistajam laisvės atėmimo bausmė buvo sumažinta iki 25 metų. I.Achremovas jau kalinamas beveik 15 metų, iš jų 10 metų jis praleido Lukiškėse, paskui buvo perkeltas į pataisos namus.

Pagal nuosprendį, I.Achremovas turi kalėti iki 2018-ųjų metų. Būdamas kalėjime jis pramoko anglų kalbą, ėmėsi versti knygas. Honorarą jis perveda gyvūnų globos organizacijoms.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs