Šiais metais savo patirtimi dalintis sutiko 182 mentoriai. Projektas pritraukė būrį lietuvių profesionalų, gyvenančių net 20-tyje skirtingų pasaulio šalių bei dirbančių daugiau nei 40-tyje skirtingų sričių. Paraiškas atsiuntė studentai iš 96 universitetų 14-oje pasaulio šalių.
Daugiau nei pusė paraiškų atkeliavo iš Lietuvoje studijuojančių jaunuolių. Aktyviausi buvo Vilniaus universiteto studentai, nemažai paraiškų gauta ir iš ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bei Mykolo Romerio universiteto. Antri pagal aktyvumą buvo Jungtinėje Karalystėje studijuojantys lietuviai – net 80 čia besimokančių jaunuolių pageidavo dalyvauti projekte.
Likusios paraiškos atkeliavo iš JAV, Olandijos, Švedijos, Norvegijos, Latvijos, Danijos, Prancūzijos, Vokietijos, Šveicarijos, Pietų Korėjos, Suomijos ir Belgijos. Dalyvauti projekte atrinktas 191 ambicingiausias ir labiausiai motyvuotas studentas.
Projektas pritraukė būrį lietuvių profesionalų, gyvenančių net 20-tyje skirtingų pasaulio šalių bei dirbančių daugiau nei 40-tyje skirtingų sričių. Paraiškas atsiuntė studentai iš 96 universitetų 14-oje pasaulio šalių.
Jaunieji „broliai“ ir „sesės“ turės galimybę bendrauti, semtis patirties ir gauti patarimų iš lietuvių profesionalų, dirbančių tokiose įmonėse kaip „McKinsey & Company“, „J.P. Morgan“, „PricewaterhouseCoopers“.
„Labai džiaugiamės didžiule atrinktų studentų motyvacija ir jau esamais pasiekimais. Smagu, kad jaunoji karta neapsiriboja vien mokslo institucijose įgyjamomis žiniomis, bet siekia tobulėti, ieško patarimų ir galimybių pasisemti praktinės patirties“, – sakė projekto vadovė Jungtinėje Karalystėje regione Agnė Smalakytė.
„Džiugu, kad sezonui dar tik prasidėjus jau turime sėkmės istorijų. Keletas studentų, padedami mentorių, sėkmingai pradėjo praktikas įmonėse, kur, tikiu, įgys vertingų žinių ir susipažins su verslo pasaulio realijomis“, – sakė projekto vadovė.
„Taip pat esame maloniai nustebinti mentorių iniciatyvumu. Nors projektas tik prasidėjo, dalis mentorių pagal savo sritis jau yra sudarę grupes ir suplanavę bendrus apmokymus, neretai su kviestiniais svečiais, mokančiais naudingų ir įdomių dalykų šioje srityje norintiems įsitvirtinti mažiesiems „broliams“ ir „sesėms““,– sakė A.Smalakytė.
Teisininkė Laura Budrytė, dirbanti LA-SER Group kompanijoje, šiais metais mentoriauja trims studentams. „Labai myliu savo darbą ir mėgaujuos darbo įvairove, tačiau kai prieš dešimt pradėjau teisininkės karjerą, nebuvo tokių mentorystės programų, teko bandyti ir mokytis pačiai, – sakė ji. – Manau, kad būtų buvę daug lengviau kryptingai ir sparčiai eiti karjeros keliu, galint pasitarti su specialistu, jau praėjusiu panašiu keliu ir turinčiu praktines žinias.“
„Big Brother programa yra puiki iniciatyva, - sakė mentorė. – Šiuo metu ir galiu, ir noriu padėti studentams.“ Kartu su savo mažąja „sese“ Egle Jaskelevičiūte, studijuojančia Londone, L.Budrytė sudarė veiksmų planą ateinantiems mėnesiams bei padeda ruoštis interviu teisinėse kompanijose.
Projektas nuolatos auga, kuriami bei stiprinami ryšiai tarp Lietuvoje bei užsienyje dirbančių profesionalų ir studentų.
„Manau, kad daugiausia naudos galima gauti žinant, kokios tiksliai pagalbos nori iš mentoriaus, ir pačiam dedant daug pastangų įgyvendinant planus, – sakė studentė E.Jaskelevičiūtė. – Dalyvavimas šiame projekte taip pat yra puiki galimybė susipažinti su naujais žmonėmis, pasisemti žinių, įdėjų, bei gauti patarimų studijų ir karjeros klausimais iš savo srities profesionalų.“
Lietuvių Londono Sičio klubo prezidentė bei mentorė Viktorija Vasiliauskaitė džiaugėsi, kad šio klubo inicijuotas projektas išpopuliarėjo ir veikia globaliu mastu.
„Tikiu, kad šis projektas atneš teigiamų pokyčių mūsų visuomenėje bei verslo kultūroje, – sakė ji. – Didelė dalis mūsų mažųjų „brolių“ ir „sesių“ vėliau patys tampa mentoriais ir dalinasi savo patirtimi su kitais studentais. Projektas nuolatos auga, kuriami bei stiprinami ryšiai tarp Lietuvoje bei užsienyje dirbančių profesionalų ir studentų. Skirti laiko padėti savo jauniems tautiečiams yra didelis malonumas.“