Taip jis kalbėjo komentuodamas nepatvirtintus pranešimus apie Rusijos bandomame užimti Mariupolio mieste panaudotą cheminį ginklą.
„Patvirtinus būtų efektas, kaip ir Bučos žudynės, kuris leidžia šalims abejojančioms įsijungti į Ukrainos rėmimą. Jei yra abejojančių dėl sunkiosios ginkluotės tiekimo, ar apskritai galima paremti Ukrainą, gali situacija pasikeisti“, – žurnalistams Seime antradienį sakė A.Anušauskas.
Taip jis kalbėjo išklausęs nuotolinį Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kreipimąsi į Lietuvos Seimą.
Ministro teigimu, karine prasme cheminio ginklo panaudojimas pokyčių nedaro.
„Visi žino, kad cheminis ginklas mažais kiekiais nebuvo ir nebus efektyvi priemonė. Okupantas gali panaudoti toliau nuo fronto linijos. Gal turėtų tada kokį nors gąsdinantį efektą, tačiau karine prasme tai yra ginklas, kuris neturi reikšmės pačiam kariavimui“, – sakė A.Anušauskas.
Pasak jo, 90 procentų NATO narių tiekia ginklus Ukrainai, dešimtadalis kol kas to nedaro dėl kitokios pozicijos arba neturi tokių galimybių.
Ukrainos kariai ir šalies įstatymų leidėja Ivana Klympuš anksčiau pareiškė, kad Rusija Mariupolyje pirmadienį panaudojo nežinomą medžiagą, dėl kurios žmonėms sutriko kvėpavimas.
Jungtinė Karalystė pranešė mėginanti patikrinti šiuos pranešimus.