„JEF šalys išlieka solidarios – sutarė, kad turime tęsti paramą Ukrainai, siekti ilgalaikių įsipareigojimų“, – sakė A.Anušauskas.
Ministras pabrėžė, kad JEF gali atlikti svarbų vaidmenį taikos metu kovojant su hibridinėmis grėsmėmis. Pavyzdžiui, prisidėti prie padėties Baltijos jūroje stebėjimo, siekiant išvengti tokių incidentų, kaip neseniai padaryta žala ypatingos svarbos infrastruktūrai, kai buvo pažeistas dujotiekis tarp Suomijos ir Estijos.
Diskutuojant apie paramą Ukrainai ministras akcentavo, kad Rusija atstato savo pajėgumus greičiau nei tikėtasi, todėl būtina suteikti Ukrainai visą pergalei reikalingą pagalbą. A.Anušauskas taip pat paminėjo, kad reikalinga Ukrainą toliau artinti prie narystės Europos Sąjungoje ir NATO bei padėti šaliai vykdyti reikalingas reformas.
Jungtinės ekspedicinės pajėgos yra aukštos parengties kovinis vienetas, skirtas reaguoti į netikėtas krizines situacijas Europoje ir už jos ribų: pradedant humanitarine parama, atgrasymu ir baigiant kovinėmis operacijomis. JEF pajėgos visų pirma yra skirtos greito reagavimo operacijoms, vykdomoms po Europos Sąjungos, NATO ar Jungtinių Tautų vėliava. Jo padaliniai galėtų būti panaudojami ir NATO 5-ojo straipsnio operacijoms.
Jungtinėms ekspedicinėms pajėgoms vadovauja Jungtinė Karalystė, o pajėgas sudaro dešimties Šiaurės Europos šalių partnerių skiriami jūrų, oro, sausumos pajėgumai: JK, Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų, Norvegijos, Švedijos, Suomijos ir Islandijos.