Partija siekia, kad šis projektas būtų priimtas dar šioje Seimo sesijoje.
„Yra pasirinkimas dabar arba nežinia kada. Mes sakome – dabar. Mes žinome, kad kitąmet turėsime trejus rinkimus, kita jau po šitos Seimo sesija bus labai rinkiminė, kada gi mes ten galėsime nuspręsti. Dabar yra laiko, yra rezervų ir Tėvynės Sąjungos, ir Liberalų sąjūdyje, ir socialdemokratų partijoje“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė A.Armonaitė.
Anot jos, jeigu visos partijos, kurios savo programose buvo įvardijusios partnerystės projektą arba jį palaikančios, „subalsuotų, tas projektas būtų priimtas“.
„Liko vienas balsavimas. Tai mes siūlome neužsikasti tuose apkasuose, kad nėra balsų – dirbkim ir bus balsų. Nuėjom juk pateikimą, komitetus, svarstymą, komitetus, visokias ekspertines išvadas – vienas balsavimas liko, tik vienas balsavimas, padarykime“, – teigė ministrė.
„Tų rezervų yra, kaip sakiau, ir koalicijos viduje, ir Socialdemokratų partijos viduje. Girdėjome partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sakė pati balsuotų už projektą, jei būtų Seimo narė, tikiuosi, kad frakcija pirmininkę palaikys ir balsuos“, – kalbėjo A.Armonaitė.
Pavasarį Seimas po svarstymo minimalia balsų persvara pritarė Civilinės sąjungos įstatymo projektui, kuriuo būtų įteisinta tos pačios lyties asmenų partnerystė.
Už projektą balsavo 60 Seimo narių, prieš buvo 52 ir susilaikė trys parlamentarai. Dar liko paskutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo.
Lietuvoje partnerystė šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.
Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.