Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

A.Armonaitė: LSDP atsitraukus nuo partnerystės, Civilinės sąjungos priėmimas nebeįmanomas

Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) atsisakius siekio priimti vienos lyties partnerystę įteisinantį įstatymą, Civilinės sąjungos įstatymo projekto priėmimas yra nebeįmanomas, sako Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė.
Aušrinė Armonaitė
Aušrinė Armonaitė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

„Situacija tapo neįmanoma, net Tėvynės sąjungai radus du balsus, jeigu socialdemokratai sako, kad mes dabar jau prieš Civilinę sąjungą, nors 30 metų Lietuvoje pavieniai politikai, paskui ir partijos programoje atsirasdavo Civilinė sąjunga ir partnerystė, dabar jau atsitraukė nuo tų idėjų“, – ketvirtadienį Žinių radijui kalbėjo A.Armonaitė.

Socialdemokratų rugpjūčio pabaigoje pristatytoje 2024 metų Seimo rinkimų programoje numatyta kovoti „prieš diskriminaciją dėl lytinės orientacijos“.

„Valstybė turi pripažinti lygias teises visiems žmonėms sukurti ir palaikyti bendro gyvenimo poroje santykius. Skirsime deramą dėmesį kovai su neapykantos nusikaltimais nukreiptais prieš LGBT asmenis, taip pat su kitomis socialinės ir institucinės diskriminacijos šių asmenų atžvilgiu formomis. Vykdysime šalies europinius įsipareigojimus kovoti su bet kokia diskriminacija dėl lytinės orientacijos“, – rašoma dokumente.

Vis tik 2020 metais socialdemokratai žadėjo priimti partnerystės įstatymą, leidžiantį vienalytėms poroms įteisinti savo šeimyninius santykius.

Anot A.Armonaitės, reikėtų stebuklo, kad Civilinės sąjungos įstatymas būtų priimtas dar šioje Seimo kadencijoje.

„(...) dabar visi žiūri kaip pataikauti kažkodėl jų įsivaizdavimu homofobiškesnei valstybės daliai, nors Lietuva nėra tokia homofobiška ir tokia tamsi, kaip jie įsivaizduoja“, – sakė Laisvės partijos lyderė.

Civilinės sąjungos projektui Seimas yra pritaręs po svarstymo, jis įvestų lyčiai neutralią partnerystę. Teikti projekto priėmimui nenorima, nes tam gali pritrūkti balsų.

Lietuvoje šiuo metu nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties porų partnerystė. Ankstesni bandymai tą padaryti parlamente buvo nesėkmingi.

Civilinės sąjungos įstatymo projektas numato, kad ją sudarę partneriai kurtų bendrą dalinę nuosavybę, tačiau turėtų galimybę atskiru susitarimu nustatyti ir kitokį turto teisinį režimą, paveldėtų pagal įstatymą ir nemokėtų paveldėjimo mokesčių, turėtų galimybę veikti vienas kito vardu ir interesais, atstovautų vienas kitam sveikatos priežiūros srityje, galėtų gauti su sveikata susijusią informaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais