„Tiesa yra tai, kad mestas šešėlis ir pasitikėjimo mažiau sistema, ir reikia iš naujo pelnyti pasitikėjimą, mes tuo esame susirūpinę“, – antradienį žurnalistams Seime sakė A.Armonaitė.
Atsistatydinimo pareiškimą praėjusį penktadienį premjerei Ingridai Šimonytei įteikęs A.Anušauskas šeštadienį po susitikimo su prezidentu pareiškė, kad jam „teko uždaryti duris kompanijoms“, kurios mėgino papirkinėti krašto apsaugos sistemos darbuotojus, bet šios rado kelią į Seimą.
Seimo opozicinės frakcijos antradienį pareiškė nedalyvausiančios premjerės inicijuotoje diskusijoje ieškant papildomų lėšų gynybai, kol iš teisėsaugos institucijų negaus atsakymų dėl viešųjų pirkimų skaidrumo krašto apsaugos sistemoje.
Apie tai antradienį per spaudos konferenciją Seime pranešė visų penkių opozicinių frakcijų atstovai – Darbo partijos, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės.
Klausiama, ar mato galimybę susitarti dėl papildomų lėšų gynybos finansavimui, A.Armonaitė teigė, kad „dabar kaip tik yra laikas, būtent objektyviai geopolitinei realybe esant tokiai, kalbėtis, kaip finansuojame savo įsigijimus“.
„Aš visada už tai, kad kuo platesnis sutarimas būtų, ir čia ne tik partijų klausimas, bet ir verslo organizacijų, profsąjungų, NVO atstovų, kurie prie to stalo buvo ir yra keli scenarijai, kuriuos galima įvairiai modeliuoti“, – apie galimybes susitarti dėl gynybos lėšų sakė ministrė.
Ji pažymėjo, kad, nors opozicija iš principo nepritaria mokesčių kėlimui, yra pasiūlyta ir kitų variantų, Laisvės partija irgi linkusi lėšų visų pirma dairytis taupant, atsisakant biurokratinio aparato plėtimosi, viešųjų išlaidų mažinimo.
„Ten yra ne tik mokesčių kėlimas, bet ir kiti fiskaliniai pakeitimai, gyventojų pajamų mokesčio savivaldybėms perskirstymas į gynybą, kai kurios lengvatos, dabar pasakyti, mums niekas netinka, mes vieni protingi, visi kiti kvaili, aš apie opoziciją kalbu, neracionalu“, – kalbėjo A.Armonaitė.