A.Armonaitė teigia, kad koronaviruso omikron atmainos akivaizdoje vis daugiau atsakomybės gula ant pačių žmonių pečių.
„Kadangi viešumoje jau skamba planai omikrono kontekste atsisakyti galimybių paso, noriu plačiau aptarti jo reikšmę pandemijos valdymui ir tai, kaip matau artimiausius sprendimus“, – rašo ministrė.
A.Armonaitė siūlo padėkoti galimybių pasui ir pradėti ruoštis jo išjungimui bei kitam pandemijos valdymo etapui.
Ji išskyrė keturis žingsnius:
1. GP atsisakymas neturi reikšti ir atvesti į papildomą ūkinių veiklų ribojimą, darbo laiko ribojimą, renginių ribojimą ar karantiną bet kokia apimtimi.
2. GP atsisakymas neturi reikšti papildomos ar kitokios naštos prekybininkams, maitinimo įstaigoms, kitiems paslaugų teikėjams, šiuo metu tikrinantiems GP. Tai reiškia, kad jeigu atsisakome GP – nebenustatinėkime kvadratūros ribojimų, neįvedinėkime papildomų kitokių patikrinimų prie įėjimų.
3. GP atsisakyti reikia ne etapais, ne sektoriais, ne po žingsnį, o iškart. Ir taip, tai reiškia daugiau atsakomybės patiems žmonėms.
4. Visa Europa šiuo metu svarsto laisvinti pandeminius kelionių reikalavimus, todėl laikas peržiūrėti ir atvykimo į Lietuvą sąlygas. Turime lanksčiau nustatyti saugias sąlygas asmenims atvykti, be painių išimčių ir biurokratinių procedūrų.
Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį pranešė, kad kitą trečiadienį Vyriausybės posėdyje bus priimtas sprendimas dėl galimybių paso naudojimo sustabdymo.
Verslas tokį sprendimą vadina ilgai lauktu.
Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys-Balevičius teigia, kad omikron pandemijos banga, nors kasdien fiksuojami nauji susirgimų rekordai, nesukėlė streso sveikatos apsaugos sistemai, nes nuo rimtesnių susirgimų saugo vakcinos. Mokslininko manymu, laikas keisti galimybių paso naudojimą.