Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 10 08

A.Bilotaitė įtaria buvusio ministro ir NMA vadovo sąmokslą

Seimo konservatorių frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė pirmadienį pranešė kreipusis į premjerą Saulių Skvernelį ir žemės ūkio ministrą Giedrių Surplį dėl informacijos apie Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) buvusio vadovo Eriko Bėronto grąžinimą į direktoriaus pareigas ir jam išmokėtus 22 tūkst. eurų už priverstinį pravaikštos laiką.
Agnė Bilotaitė
Agnė Bilotaitė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Parlamentarė prašo išaiškinti atsakingus asmenis, „dėl kurių nekompetencijos ar galimai tyčinių veiksmų susidarė ši situacija“.

„Iš pateiktos informacijos galima manyti, kad buvęs žemės ūkio ministras Bronius Markauskas ir E.Bėrontas galimai galėjo susitarti dėl tokio atleidimo iš pareigų, kad vėliau sugrįžtų į NMA vadovo pareigas teisminiu keliu“, – pranešime žiniasklaidai cituojama A.Bilotaitė.

Seimo narė taip pat prašo pateikti informaciją apie premjero priimtus sprendimus ir tai patvirtinančius dokumentus bei pareikalauti asmeninės atsakomybės iš buvusio ministro B.Markausko dėl turtinės žalos atlyginimo.

15min pirmadienį pranešė, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) neskundžiamu sprendimu E.Bėrontą į NMA vadovo postą grąžino todėl, kad jis negalėjo būti atleistas sprendimą grindžiant Valstybės tarnybos įstatymo straipsniu, kurį į įsakymą dėl atleidimo įrašė žemės ūkio ministras B.Markauskas. Dėl šios priežasties teismas net nesigilino, ar E.Bėrontas tinkamas pareigoms ir kokią informaciją apie jį ministrui pateikė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Daugiau apie tai – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos