Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 03 15

A.Butkevičius: sparčiai artėjame prie įsipareigojimo gynybai skirti 2 proc. BVP

Lietuva sparčiai artėja prie įsipareigojimo krašto apsaugai skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), sako premjeras Algirdas Butkevičius. Anot jo, didinant finansavimą tuo pačiu atnaujinama karinė ginkluotė, nors viešai informacija apie tai saugumo sumetimais neskelbiama.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Pastaraisiais metais Vyriausybė, nuosekliai didindama finansavimą krašto apsaugai, atkuria dėl ekonominės krizės sumažintus karinius pajėgumus, atnaujina ginkluotę ir apie tai buvo plačiai kalbama (Valstybės gynimo tarybos posėdyje – BNS), bet ši informacija viešai nėra skleidžiama. Taip pat sparčiai artėjame prie įsipareigojimo, kurio Lietuva niekada neįvykdė, t. y. gynybos reikmėms skirti 2 proc. BVP. Buvo sutarta, kad bus papildomai skirta tokia pati suma, kaip skirta ir 2016 metų biudžeto asignavimuose“, – interviu LRT radijui antradienį sakė A.Butkevičius.

Valstybės gynimo taryba (VGT) pirmadienį nusprendė, kad 2017 metų valstybės biudžete krašto apsaugai papildomai turi būti numatyta ne mažiau kaip 150 mln. eurų, palyginti su šiais metais. Šių metų biudžete gynybai skirti 575 mln. eurų.

Sprendimą, kad privalomoji karo tarnyba Lietuvoje turi būti grąžinta visam laikui, o ne penkeriems metams, premjero teigimu, Valstybės gynimo tarybos nariai pirmadienį priėmė vienbalsiai. Nors anksčiau ir krašto apsaugos ministras, ir pats premjeras yra kalbėję, kad nereikia skubėti priimti tokio sprendimo.

„Visų VGT narių pozicija buvo vienoda ir nė vienas tarybos narys neturėjo kitokios nuomonės ir neprieštaravo tokiam sprendimui. Per pastaruosius metus pasikeitė saugumo situacija pasaulyje ir mūsų regione ir, deja, ne į gerąją pusę. (...) Manau, kad turime suformuoti numatyto dydžio Lietuvos ginkluotąsias pajėgas, privalomoji karo tarnyba, tikiu, kad užtikrina galimybę gana greitai sukomplektuoti karinius vienetus ir pašaukti į tarnybą reikalingą karių skaičių“, – antradienį sakė premjeras.

Galutinį sprendimą dėl privalomosios karo tarnybos grąžinimo nuolatinai turės padaryti Seimas, priimdamas atitinkamas įstatymų ir kitų teisės aktų pataisas.

Pirmadienį taip pat nuspręsta kasmet šaukti daugiau jaunuolių nei planuota anksčiau – nuo 3,5  tūkst. iki 4 tūkst. Pernai ir šiemet šaukiamųjų skaičius siekė 3 tūkst.

Valstybės gynimo taryba pagal Konstituciją svarsto ir koordinuoja svarbiausius valstybės gynybos klausimus. Į ją įeina prezidentas, premjeras, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai