A.Čaplikas dar negalėjo pasakyti, ar LiCS ir TPP kurs bendrą frakciją, tačiau pabrėžė, kad „koalicijoje atsiranda antras pagal dydį ir pagal jėgą darinys“.
„Kokią bendradarbiavimo forma mes rasime su Arūno Valinsko vadovaujamos partijos frakcija, laikas parodys, bet kad dirbsime kartu ir derinsime kartu veiksmus, tai yra faktas. Tai dabar turi suprasti mažesnieji koalicijos partneriai, t. y. Liberalų sąjūdis, kad ateina naujas darinys į politinį gyvenimą. Tai turi suprasti ir didesnieji koalicijos partneriai Tėvynės sąjunga“, – trečiadienį po koalicijos partnerių pusryčių žurnalistams sakė A.Čaplikas. Jis teigė nemanantis, kad tai gali suskaldyti koaliciją.
„Aš manau, bus aiškiau ir paprasčiau. Aš manau, kad partijų ir frakcijų stambėjimas duoda aiškumą tiek Lietuvos politiniame gyvenime, tiek ir Seimo darbe. Mažiau bus chaoso, mažiau bėgiojimo, mažiau nesusitarimų ir tai, manau, yra pozityvus žingsnis“, – aiškino liberalcentristas.
Liberalcentristai ir „prisikėlėliai“ Seime turi po 7 atstovus.
Liberalų sąjūdžio pirmininkas, susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, paklaustas, kaip vertina LiCS ir TPP bendradarbiavimą, sakė: „Labai teigiamai, labai pozityviai, džiaugiuosi ir linkiu sėkmės.“ Jis taip pat pabrėžė, kad mažuma galinčiai virsti valdančiajai koalicijai partnerių artimiausiu metu neatsirastų.
„Mes labai palankiai vertiname tai, kad Liberalų sąjūdis palankiai vertina mūsų bendradarbiavimą su TPP frakcija. Aš rimtai sakau. Ir aš manau, kad Liberalų sąjūdis netrukus irgi galėtų prisijungti prie mūsų bendradarbiavimo“, – atsakė A.Čaplikas.
Jis taip pat pridūrė, kad koalicijai vienu ar kitu būdu reikia turėti balsų daugumą, bet kartu pabrėžė, jog įmanoma dirbti ir mažumoje. Valdančioji Permainų koalicija Seime turi minimalią – 71 balso iš 141 persvarą.