Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2015 10 22

A.Mickevičiaus proanūkis siekia, kad jo dukters pavardė būtų rašoma lenkiškai

XIX amžiaus Lietuvos ir Lenkijos poeto Adomo Mickevičiaus provaikaitis siekia, kad jo nepilnametės dukters pavardė lietuviškame pase būtų rašoma lenkiškai. Viešoji įstaiga Europos žmogaus teisių fondas ketvirtadienį pranešė dėl to parengusi skundą Vilniaus apygardos administraciniam teismui.
Pasas
Pasas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pasak fondo, Lietuvoje gimusiai mergaitei buvo išduotas gimimo liudijimas, o vėliau – Lietuvos ir Prancūzijos pasai. Visose šiose dokumentuose nepilnametės vardas ir pavardė buvo užrašyti originalia forma, t.y. su raidėmis „x“ ir „w“.

Pasibaigus 2010 metais išduoto lietuviško paso galiojimui, mergaitės tėvas pateikė prašymą dėl naujo paso išdavimo jo dukrai, tačiau šių metų spalio 7 dieną Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdyba esą atsisakė išduoti naują pasą nepilnametei, nurodydama, kad įrašas įmanomas tik lietuviškais rašmenimis.

A.Mickevičiaus provaikaičiui Roman Gorecki-Mickiewicz atstovaujančios advokato padėjėjos Evelinos Baliko nuomone, tokia situacija vienareikšmiškai vertinama kaip privataus ir šeimos gyvenimo gerbimo pažeidimas.

Europos žmogaus teisių fondo pranešime pabrėžiama, jog mergaitė viešame ir privačiame gyvenime jau dešimt metų yra identifikuojama pagal autentišką asmenvardžio formą, todėl priverstinis jo pakeitimas ne tik pažeistų šios šeimos teises, tačiau ir būtų daugelio administracinių nepatogumų priežastis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų