Institucinės globos pertvarkos tikslas yra sukurti pakankamai paslaugų bendruomenėje, kad žmogus gautų reikiamą pagalbą jo gyvenamojoje vietoje. Taip pat padaryti taip, kad vaikai nebepatektų į institucinę globą, gyventų šeimose ir šeimynose, o žmonės su negalia gautų jiems reikalingas paslaugas bendruomenėje.
Šiuo metu vyksta pirmasis pertvarkos etapas, kurio metu kuriamos pertvarkai reikalingos sąlygos.
Šiuo metu vyksta pirmasis pertvarkos etapas, kurio metu kuriamos pertvarkai reikalingos sąlygos. Tam reikia įvertinti įstaigų gyventojų poreikius, nustatyti darbuotojų kvalifikacijos poreikius, vykdyti visuomenės vertybinių nuostatų kaitą, sudaryti individualius bendruomenių paslaugų ir infrastruktūros plėtros regionuose planus.
Ministrė akcentavo, kad vykdant tokią pertvarką yra labai svarbu visiems turėti bendrą bendruomenių paslaugų sampratą, į šį procesą aktyviai įtraukti ne tik socialinių paslaugų, bet ir kitus – sveikatos priežiūros, ugdymo sektorius, skatinti savivaldybes būti aktyviomis dirbant kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis.
Patys neįgalieji turi turėti galimybę išsakyti savo nuomonę, kur ir su kuo jie norėtų gyventi ir kokią pagalbą bendruomenėje gauti.
„Svarbu nepalikti nuošalyje pačių neįgaliųjų, jų artimųjų, vaikų ir jų šeimų ar juos atstovaujančių visuomeninių organizacijų. Turi būti išgirsti neįgalieji ir šeimos, auginančios vaikus, ar vaikai, šiuo metu gyvenantys institucijose. Patys neįgalieji turi turėti galimybę išsakyti savo nuomonę, kur ir su kuo jie norėtų gyventi ir kokią pagalbą bendruomenėje gauti“- teigia A. Pabedinskienė.
Tam, kad pertvarka vyktų sklandžiai, numatomas aktyvus tarpinstitucinis, tarpžinybinis ir tarpsektorinis bendradarbiavimas – tiek su savivalda, tiek kitų sektorių atstovais, organizuojami susitikimai, rengiamos konferencijos, apskrito stalo diskusijos, seminarai ir mokymai bei kt.