Komisija apklaus A.Skardžiaus šeimos draugą ir politinį bendražygį Romualdą Patalavičių.
„Jis dalyvauja vadinamajame Baltarusijos epizode, yra kartu akcininkas su ponia Skardžiuviene,“ – BNS teigė komisijos vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė.
Pasak jos, R.Patalavičius yra žadėjęs atvykti į komisiją: „Neįspėjo, kad neatvyksta, tai tikimės, kad atvyks“.
Be to, komisija tęs apklausas dėl pataisų, kurias teikė A.Skardžius, priėmimo Seime aplinkybių. Specialiųjų tyrimų tarnyba yra pareiškusi, kad A.Skardžiaus siūlomi įstatymų pakeitimai galėjo sudaryti išimtines sąlygas mažųjų saulės bei vėjo elektrinių savininkams, nes šiuose versluose jis turėjo interesų.
„Aiškinsimės projekto priėmimo aplinkybes“, – teigė A.Širinskienė.
Pataisų svarstymą turės prisiminti ir energetikos viceministras Vidmantas Macevičius, Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys.
Tuo pačiu klausimu į komisiją kviečiamas bendrovės „Baltic Energy Group“ direktorius Tadas Navickas. Antikorupcijos komisija, prieš metus tyrusi A.Skardžiaus šeimos interesus energetikoje, įtarė, kad parlamentaras galėjo būti palankus šiai Norvegijos investicinio fondo „Vardar Eurus“ valdomai įmonei.
A.Skardžiaus politinė pozicija dėl vėjo jėgainių Baltijos jūroje statybos buvo naudinga įmonei „Baltic Energy Group“ – bendrovė jau buvo atlikusi poveikio aplinkai įvertinimą. Kita tų pačių norvegų valdoma įmonė „Naujoji energija“ turi dvi vėjo jėgaines ant Skardžių žemės.
„Baltic Energy Group“ 2009 metų balandį delegavo A.Skardžių kaip konsultantą, į darbo grupę, kuri turėjo parengti projektą, susijusį su atsinaujinančiais ištekliais.
R.Patalavičius yra vadovavęs Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos asociacijai, kurioje 2009–2012 metais A.Skardžius ėjo prezidento pareigas. Seime įvairias pareigas – nuo Seimo pirmininko iki parlamentarų patarėjo, užėmė nuo 2003 metų iki 2012 metų.
R.Patalavičiaus įmonė „Enga“ 2015 metais iš buvusio Baltarusijos valstybinio koncerno „Belenergo“ vadovo Sergejaus Belyj įsigijo 80 proc. Baltarusijos įmonės „Investenergostroj“ akcijų, vėliau dalis jų (40 proc.) atiteko A.Skardžiaus žmonai Snieguolei ir R.Patalavičiaus sūnaus draugo tėvui Rusijos piliečiui Rustemui Nigmetzianovui, turinčiam leidimą gyventi Lietuvoje (abiem po 20 proc.).
Beje, R.Patalavičius Seimo Antikorupcijos komisijai pernai prasitarė, kad A.Skardžiaus šeimos iš dalies valdoma Baltarusijos įmonė „Investenergostroj“ atsinaujinančių išteklių elektrinių projektą finansavo savo akcininkų ir Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ banko „Belgazprombank“ paskola, o elektrą įmonė brangiai parduoda Baltarusijos valstybiniam koncernui „Belenergo“.