Ministerijai, Seimo Žmogaus teisių bei Socialinių reikalų ir darbo komitetų nariams ji siūlo apsvarstyti galimus Užimtumo įstatymo pakeitimus, leisiančius savarankišką praktiką įmonėse bei kitose organizacijose atlikti ir vyresniems nei 29-erių metų amžiaus žmonėms.
Į valdžios atstovus kontrolierė kreipėsi gavusi 36-erių metų sulaukusio gyventojo skundą. Pareiškėjas, studijuojantis bendrosios praktikos slaugą, nori įgyti žinių atlikdamas savanorišką praktiką, tačiau nė viena institucija jo nepriima. Pagal Užimtumo įstatymą, savanorišką praktiką, kurios metu suteikiamos socialinės garantijos, gali atlikti tik trisdešimties nesulaukę asmenys.
A.Skardžiuvienė įsitikinusi, kad laikais, kai darbo rinka keičiasi itin sparčiai, nė vienam asmeniui neturėtų būti apribojama galimybė tobulėti, keisti kvalifikaciją, mokytis. „Lietuvoje mokymosi visą gyvenimą koncepcija pateikiama kaip teigiamas siekis, tačiau praktinis jos įgyvendinimas ne visada sklandus. Darbo rinkos ekspertai dažnai pabrėžia, kad kai kurios profesijos ir įgūdžiai tampa nebereikalingi, kalba apie persikvalifikavimo būtinybę, tačiau kaip tai padaryti? Valstybė turėtų sudaryti visas įmanomas sąlygas užsitikrinti pasirinkto profesinio kelio lankstumą“, – sako lygių galimybių kontrolierė.
Nors A.Skardžiuvienė negali tirti skundų bei priimti sprendimų dėl įstatymų (todėl pareiškėjo skundas nebus tiriamas), ji pasinaudojo teise valdžios institucijoms teikti rekomendacijas ir siūlymus įvairiais su diskriminacija susijusiais klausimais.
Į atsakingas institucijas dėl šios situacijos kontrolierė kreipėsi jau antrą kartą. Prieš metus A.Skardžiuvienė teikė tokią pačią rekomendaciją. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tuomet teigė, kad siūlymas naikinti apribojimus dėl amžiaus yra nenuoseklus ir padidintų administracinę naštą, todėl įstatymo keisti nereikėtų.