Tačiau premjeras žada su J.C.Junckeriu aptarti pieno gamintojų problemas ir ieškoti būdų, kaip EK galėtų padėti kompensuoti pieno gamintojų patiriamus nuostolius.
„Artimiausiu metu yra tikslas susitikti su Europos Komisijos prezidentu ponu Junkeriu ir šitą informaciją perduoti, kad Lietuvos pieno gamintojai tarp visų Europos Sąjungos pieno gamintojų yra patyrę didžiausius nuostolius ir būtų gerai, kad nelauktų birželio mėnesio, o šis klausimas būtų sprendžiamas daug anksčiau. Ir spręstų ne vien tik Lietuvos atžvilgiu, bet visų trijų Baltijos valstybių atžvilgiu, kaip būtų galima padėti padengti patirtus nuostolius“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė A.Butkevičius.
A.Butkevičius sakė, kad A. Stančikas tikriausiai sumaišęs sąvokas.
Po susitikimo su premjeru Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas BNS sakė, jog A.Butkevičius pažadėjo pinigų iš Junkerio plano. Pastarasis sakė, kad A. Stančikas tikriausiai sumaišės sąvokas.
A.Butkevičius teigė, jog ketvirtadienį su eurokomisaru Philu Hoganu, atsakingu už žemės ūkį, ketina kalbėtis apie finansinę paramą žemdirbiams. Jo teigimu, tik Lietuvos pieno gamintojų asociacijos vadovas Jonas Vilionis susitikime reikalavo, jog žemės ūkio ministrė atsistatydintų, tačiau pats A.Butkevičius tam pagrindo nemato.
A.Stančikas: gavome pažadų
Premjeras Algirdas Butkevičius žada aiškintis, ar sunkius laikus išgyvenančius pienininkus būtų galima paremti vadinamojo Junkerio plano lėšomis. Apie tai po susitikimo su premjeru trečiadienį pranešė Žemės ūkio rūmų pirmininkas
„Premjeras rytoj įsipareigojo susitikti (su eurokomisaru Philu Hoganu, atsakingu už žemės ūkį – BNS) ir kalbėti apie tai, kaip būtų galima kuo greičiau panaudoti Junkerio plano fondo lėšas Lietuvos pieno sektoriuje. Kokių nors ypatingų sprendimų negavome, daugiau gavome pažadų, tačiau bendrai tikimės ką nors pasiekti“, – BNS sakė Andriejus Stančikas.
Anot jo, pieno ūkio kooperacijai sustiprinti turi būti skiriamos papildomos lėšos iš Europos Sąjungos (ES) fondų, be to, reikia keisti kooperatyvų veiklos reglamentavimą, kuris yra nepakankamas.
„Šiandien kooperatyvai yra veikiantys, bet jie gauna mažesnes kainas negu tas vidutinis ūkininkas, nors parduoda didelius kiekius. (...) Europiniai reglamentai anksčiau buvo suprantami vienaip, o dabar kitaip. Problema yra Žemės ūkio ministerijoje. Dabar kooperacija yra tik žodžiais“, – tvirtino A.Stančikas.
Trečiadienį maždaug 2 tūkst. žemdirbių surengė Vilniuje piketą ir reikalavo ne tik finansinės pagalbos, bet ir žemės ūkio ministrės atsistatydinimo. V.Baltraitienė teigė atsistatydinti neketinanti, o ūkininkams patarė kooperuotis arba patiems perdirbti pieną – tik tokiu atveju jų pajamos esą padidės.
EK investicijų planu (Junkerio planu) tikimasi pritraukti apie 300 mlrd. eurų privačių investicijų, įkuriant Europos strateginių investicijų fondą. Jis turėtų būti įkurtas iš Europos investicijų banko skirtų 5 mlrd. eurų, o dar 16 mlrd. eurų skiriant iš ES biudžeto. Komisija skaičiuoja, kad bendra 21 mlrd. eurų garantija pritrauks privačių lėšų, kurių suma per trejus metus sieks apie 300 mlrd. eurų.
Europos Sąjunga Lietuvos pieno sektoriui paprastai skiria mažiau pinigų nei šalis prašo.