Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 03 16

A.Veryga nemato „AstraZeneca“ ryšio su trombozėmis: skiepyčiausi kad ir dabar

Kai kurioms valstybėms stabdant skiepijimą kompanijos „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto mokslininkų sukurta vakcina dėl kraujo krešumo incidentų, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad skiepytųsi šia vakcina. Jis nemato jokio ryšio su vakcina ir kraujo krešėjimo sutrikimais.
Aurelijus Veryga
Aurelijus Veryga / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Antradienį Seime žurnalistams A.Veryga sakė, kad jis neturi pagrindo nerimui dėl „AstraZeneca“ vakcinos, kuria vis daugiau gyventojų atsisako skiepytis ir Lietuvoje.

„Kadangi aš šiek tiek suprantu tuos procesus, man kaip tik yra daugiau nerimo, kad valstybės tokių priemonių imasi (stabdo skiepijimą šio gamintojo vakcina – 15min). Supraskime, kad absoliučia dauguma atvejų tai yra politiniai sprendimai.

Juos juk priima politikai. Kai tu supainioji du dalykus, kurie yra biologiniai ir politiniai, ir paskui tikiesi, kad žmonės labai klausysis mokslininkų, ekspertų, nebeišeina. Nes skiriasi tie, kurie sprendžia, ir tie, kurie turi žinias, – jie turi skirtingus matymus, skirtingus įsivaizdavimus“, – komentavo jis.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./„AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso

Pasak A.Verygos, Vyriausybė turėtų nedelsiant galvoti, kaip grąžinti pasitikėjimą vakcinomis. Jo nuomone, dabar, kol jų trūksta, dar laikas tą daryti.

Esą kai jų bus pristatoma daug ir reikės įtikinėti gyventojus skiepytis, bus sudėtinga.

Pats A.Veryga teigė, kad skiepytųsi „AstraZeneca“ vakcina.

„Žinoma, kad ir dabar, jei tik kas man ją duotų“, – tikino buvęs sveikatos apsaugos ministras.

Žinoma, kad ir dabar, jei tik kas man ją duotų.

Jis aiškino nematantis jokio ryšio tarp „AstraZeneca“ vakcinos ir kraujo krešėjimo sutrikimų. A.Veryga citavo mokslininkų pasakymą, kad tai, kas vyksta greta to ar kartu su tuo, nereiškia, jog vyksta dėl to.

„Tai daug tokių spekuliacijų buvo prikurta, pavyzdžiui, dėl vakcinų ir autizmo. Atrodo, dvi kreivės kartu keliauja: vakcinacija vaikų ir autizmas. Tai čia ryšys yra koks nors? Tai tada automobilių skaičių dar pridėkime šalia, nežinau, mobiliųjų telefonų skaičių, kompiuterių skaičių pasaulyje. Čia daug visokių gali į krūvą sudėti dalykų, kurie atrodys lyg ir susiję, bet tarp jų nėra jokio ryšio“, – kalbėjo parlamentaras.

Kauno klinikų nuotr. /Skiepijimas
Kauno klinikų nuotr. /Skiepijimas

Paklaustas, kodėl vis dėlto daugiausia spekuliacijų kyla būtent dėl „AstraZeneca“ vakcinų, A.Veryga svarstė, kad galima paimti ir paieškoti duomenų, kiek kitomis vakcinomis paskiepytų žmonių patyrė tromboembolijos epizodų.

Jis minėjo, kad jeigu žmonės gulėjo ligoninėse, jiems netaikyta kineziterapija, giliosiose venose galėjo susiformuoti trombai. Jie gali bet kada atitrūkti, nukeliauti į plaučius.

„Ir jeigu tai įvyko, pavyzdžiui, po skiepijimo, tai ar dėl skiepijimo įvyko, ar ne?“ – sakė A.Veryga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?